Eminem je vo svete hudby obrovským pojmom a podľa mnohých najlepším raperom histórie. Jeho silný príbeh a ťažká cesta na absolútny vrchol rapového priemyslu, v ktorom dlhé roky dominovali najmä černosi, je dodnes vzorom mnohým začínajúcim raperom. Niet divu, že všade kde sa objaví, spôsobuje doslova davovú psychózu! 

„Slim Shady“ otvoril dokorán rapové brány všetkým belochom, ktorí dovtedy neverili tomu, že by sa mohli na scéne presadiť. O belochoch sa totiž v USA dlhé roky vravelo, že nedokážu cítiť rytmus a hudbu tak dobre, ako to dokážu černošskí raperi. Navyše tí dokázali osloviť široké publikum svojimi silnými príbehmi z prostredia amerického ghetta, ktoré tvorilo ich každodennú realitu. Rap ako žáner totiž vznikol práve v tomto prostredí a preto sa mu často hovorí „hudba ulice“.

Eminem

Eminem si však vo svojom detstve a mladosti tiež zažil naozaj veľa a preto sa z neho postupne stal rešpektovaný raper, ktorému priaznivci aj dnes veria každé jedno slovo. Navyše, jeho rapové schopnosti neskôr o niekoľko levelov predčili vtedajších konkurentov a už viac ako 20 rokov sa udržiava na absolútnom vrchole americkej, ale aj svetovej hudby.

Pre rap je niečím podobným, ako bol pre popovú hudbu Michael Jackson a z jeho nahrávok sa predalo viac ako 220 miliónov kusov (najviac v rapovej histórii). Počas svojej kariéry sa mu okrem 15 cien Grammy podarilo získať aj Oscara za titulnú pieseň Lose Yourself k uznávanému filmu 8 míľa, v ktorom si sám zahral hlavnú rolu. Toto všetko z neho robí chlapíka, ktorého meno je už pojem a nech sa ukáže kdekoľvek, ľudia v jeho prítomnosti doslova podliehajú šialenstvu.

TOP 5 koncertov, kde Eminem ovládol show

Foto|Video: Twitter, YouTube