Top Gear prišiel na svet už síce v roku 1977, no na popularite nabral až vďaka trojici uletených moderátorov. A tak sa v roku 2002 pôvodný suchý formát premenil na formát zábavný a seriál sa stal akousi kultovou záležitosťou. Teraz jeden z najlepších motoristických programov, aké boli kedy odvysielané, hlási návrat na televízne obrazovky.

Svätá trojica moderátorov Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May urobila zo seriálu Top Gear show, ktorá sa doslova zapísala do histórie. Títo páni sa v roku 2007 v rámci natáčania Polar Special ako jediní dostali na severný magnetický pól autom. Akýmsi maskotom, ktorý spestroval celé natáčanie, sa stal jazdec bez tváre Stig testujúci autá, nerozprával a častokrát sa stával terčom vtipov podarenej trojice. O zábavné momenty, slovné prestrelky, prerábky áut na vlastnú päsť, spovedanie celebrít či o ďalšie skvelé kúsky nemalo štúdio BBC núdzu. Aj vďaka tomu urobila zohratá trojka z relácie najsledovanejší motoristický seriál všetkých čias. Jeho vysielaniu však v roku 2015 odzvonilo, kedy sa Jremy Clarkson (povestný svojim konfliktným správaním) neovládol a napadol producenta relácie. Za tento počin si vyslúžil vyhadzov, na čo zareagovali aj jeho dvaja kumpáni a celá show tak prišla o podstatu.

Svätá trojica Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May, ktorá premenila motoristický seriál na kultovú záležitosť

Znovuzrodenie Top Gear akosi nevyšlo, nová trojica moderátorov zožala kritiku, a tak hľadalo BBC ďalej. Tentokrát stavilo na popularitu, pri ktorej verí, že zachráni povesť slávneho programu a vráti divákov k televíznym obrazovkám. Jedným z nových moderátorov totiž bude seriálový herec Matt LeBlanc, ktorého si iste pamätáte z kultového sitcomu Priatelia.

Po Mattovom boku sa objavia Chris Harris a Rory Reid a, samozrejme, nebude chýbať ani jazdec bez tváre Stig, bez ktorého by nemalo natáčanie zmysel. Producenti sľubujú, že nové epizódy budú nabité akciou, humorom a skvelými autami (testovať sa bude napríklad Ferrari FXX K a Aston Martin DB11 ). Prvé ukážky vyzerajú skutočne sľubne, no nad celým projektom visí obrovský otáznik. Má Top Gear bez svätej trojice, ktorá mu vdýchla život a získala milióny fanúšikov po celom svete, naozaj šancu?

Zdroj/Foto/Video: YouTube.com, cdn.24.co.za