K horúcim letným radovánkam nepatrí len vyvaľovanie sa na pláži či sŕkanie drinkov na terasách. Aj v temných priestoroch kinosál sa dajú prežiť neopakovateľné letné zážitky. Cez leto sa na nás ženie prietrž akčných blockbusterov, pozrime sa teda na TOP 8 tých najočakávanejších akčných filmov!

 

JURSKÝ SVET premiéra 11. 06. 2015

V prvej polovici júna budú z plátna kín ceriť zuby dinosaury z Jurského parku, konkrétne sa vrátia v novinke JURSKÝ SVET, ktorú, produkuje otec série Steven Spielberg a ako inak, aj v pokračovaní sa dinosaury vymknú spod kontroly.

BIG GAME premiéra 25. 06. 2015

Zaujímavým kúskom bude určite BIG GAME so Samuelom L. Jacksonom v úlohe amerického prezidenta, ktoréhu nad Fínskom zostrelia Air Force One, našťastie stihne včas vyskočiť a pri jeho potulkách po krajine tisícich jazier mu pomáha malý chlapec, ktorý to vie s lukom.

TERMINATOR GENYSIS premiéra 09. 07. 2015

To, že všetci čakáme na Arnieho a ďalšieho Terminátora, nemusíme pripomínať, na júl je naplánovaná premiéra TERMINATOR GENESIS. Skynet neubral zo svojej snahy zabiť Johna Connora ani tým, že v minulosti zabije jeho mamu. Film sa dejovo odohráva skôr ako predchádzajúci Terminator Salvation.

ANT-MAN premiéra 16. 07. 2015

Ani o poriadnu komiksovku nebude núdza – ANT MAN sa nám taktiež predstaví ako jedna z júlových premiér. U nás menej známy komiks o chlapíkovi, ktorý dokáže zmenšiť svoje rozmery a zároveň zväčšiť svoju silu, a ktorý bude bojovať proti svojmu mentorovi. Áno, opäť pôjde o záchranu sveta doplnenú úžasnými efektmi.

MISSION IMPOSSIBLE: NÁROD GRÁZLOV premiéra 30. 07. 2015

Fanúšikom špionážnych filmov nemusíme predstavovať meno Ethan Hawk, ktorý je hneď po Jamesovi Bondovi druhý najobľúbenejší špión. MISSION IMPOSIBLE: NÁROD GRÁZLOV osvieži naše akčné chúťky v strede leta. Nestarnúci Tom Cruise sa púšťa do boja s grázlami, ktorí nemilosrdne vraždia členov jeho organizácie a je pripravený dokázať nám, že na akčné role ešte nie je starý.

FANTASTICKÁ ŠTVORKA premiéra 06. 08. 2015

V auguste budú na pretrase hneď tri akcii lahodiace kúsky. Začiatkom mesiaca na nás čaká reštart komiksovky FANTASTICKÁ ŠTVORKA, ktorý je poňatý ako stretnutie štyroch ľudí zo zvláštnymi schopnosťami bojúcimi hlavne s tým, ako sa s týmto darom vyrovnať. Režíruje Josh Trank, ktorý sa práve tejto problematike venoval vo filme Kronika (2012).

KRYCIE MENO U.N.C.L.E. premiéra 13. 08. 2015

A opäť špióni, tentokrát v podaní už dnes kultového režiséra Guya Ritchieho (Zbaľ prachy a vypadni, Podfu(c)k, Sherlock Holmes) prídu na pretras vo filme KRYCIE MENO U.N.C.L.E. Dvaja špióni, Američan a Rus, bojujú proti všivákom, ktorí chcú zničiť svet. Klasická špiónska zápletka sa odohráva v šesťdesiatych rokoch, na vrchole studenej vojny.

HITMAN: AGENT 47 premiéra 27. 08. 2015

Posledným akčným kúskom,  ktorý stojí za zmienku je HITMAN: AGENT 47. Gameri už vedia, ktorá bije, keďže ide o filmové spracovanie podľa pc hry a tiež sa jedna o akýsi reštart, keďže jedného filmového Hitmana s tvárou Timothyho Olyphanta sme tu mali v roku 2007. Klasika, nájomný vrah so zvláštnymi schopnosťami bojuje proti iným nájomným zabijakom so zvláštnymi schopnosťami. Trochu otrepané, ale pokiaľ budú svišťať guľky okolo hlavy v dostatočnej kadencii, môže to byť fajn.

 

Autor: Marián V.