Svetom koluje nespočetné množstvo mýtov o ženskom orgazme, ktoré nie sú pravdivé. Vybrali sme pre vás 5 najklamlivejších z nich.

Mýtus 1

Ženská ejakulácia existuje iba v péčku.

Ženská ejakulácia, alebo inak aj “squirting”, je bežná vec i mimo kamier. Nie je však pravidlom. Niektoré ženy sú od prírody lepšie vybavené tkanivom okolo močovej trubice, ktoré je schopné produkovať tekutinu, iné zas nie. Rozhodne však nejde o moč. Ak chcete tú svoju na vlastné oči vidieť striekať, TU je návod ako na to!

Mýtus 2

Vaginálne orgazmy sú lepšie ako klitorálne

Jediná vec, na ktorej záleží, je orgazmus sám o sebe, či už ho žena dosiahne stimuláciou klitorisu alebo z vnútra vagíny. Je pravda, že ženy ľahšie dosahujú ten klitorálny, no to neznamená, že je menej intenzívny.

Mýtus 3

Bod G neexistuje

Rovnako ako pri ženskej ejakulácii, i tu je každá žena jedinečná. Niektoré v sebe ukrývajú legendami opradený bod ženskej rozkoše a iné nie. Nemusí byť u všetkých tak výrazný alebo tak citlivý.

Mýtus 4

Ženský orgazmus je silnejší než mužský

Orgazmy sú iba orgazmy. Ženský rozhodne nie je silnejší než mužský. Dámy ich ale môžu zažiť počas súlože omnoho viac než my. Ako im dopriať viacnásobný orgazmus, sa dočítate TU.

Mýtus 5

Vibrátor ženám znecitlivý klitoris

Práve naopak! Ako sa hovorí, cvičenie robí majstra a presne tak je to i v tomto prípade. Každodenným tréningom, kedy si ženy stimulovali vibrátorom klitoris, dosiahli po čase orgazmus aj tie, ktoré ho predtým nikdy nezažili.

Zdroj: maxim.com | Foto: giphy.com, huffingtonpost.com