Aj keď mnoho ľudí miluje leto, teplé počasie je oveľa zábavnejšie, ak môžete ležať na pláži či pri bazéne. Ak však trpíte niekde v kancelárii či v meste, potom by ste mali vyskúšať týchto 5 účinných tipov, vďaka ktorým sa schladíte!

Leto odštartovalo v plnej sile a tridsaťstupňové horúčavy pripravujú mnohých o energiu aj nervy. Nikto predsa nemá rád stekajúci pot po chrbte či ťažký vzduch. Ako teda zvíťaziť aj nad takýmto teplom? Vyskúšajte účinné triky!

Studené verzus teplé nápoje

Možno vás to prekvapí, no ak vypijete napríklad teplý čaj, vaše telo sa bude cítiť oveľa lepšie, než po studenom drinku. Aj preto vám v rôznych dovolenkových destináciách núkajú horúce nápoje napriek horúčavám. Inšpirujte sa tým!

Pozor na oblečenie

V lete by ste mali voliť oblečenie, ktoré je z prírodných materiálov. Práve vďaka tomu bude vaša pokožka vedieť dýchať, budete sa menej potiť a celkovo vám nebude tak horúco. Občas je to dokonca lepšie ako byť v plavkách, lebo slnko nebude žiariť priamo na vašu pokožku.

Teplá sprcha

Podobne ako teplý čaj aj teplá sprcha dokáže pomôcť. Keď sa totiž umyjete studenšou vodou a vyjdete zo sprchy von, zaleje vás opäť horúčava a začnete sa potiť, čiže to nebude mať zmysel. Ak si však dáte teplú sprchu, efekt bude opačný.

Prírodná klimatizácia

Je nám jasné, že ak pracujete niekde v kanceláriách, máte klimatizáciu. Čo však robiť počas voľných dní? Vyskúšajte navštíviť rôzne jaskyne! Nielenže budete mať pekný výlet, ale sa aj príjemne schladíte.

Sauna

Možno si ani neviete predstaviť byť v horúcej saune v tomto počasí, no pomyslite na to následné chladenie, ktoré ide ruka v ruke so saunovaním! Takto dokážete vaše telo dokonale osviežiť.

Zdroj: Aktuality.sk | Foto: Pexels.com