Úprimne, kto by nechcel mať prachov ako pliev? Aj keď sa vraví, že za peniaze si šťastie nekúpite, lepšie je nariekať v “Meďáku” ako vo Felícii. Len čo je pravda. Dilemou zostáva, ako rýchlo zbohatnúť a stať sa milionárom napríklad už v tridsiatke. Mladí zbohatlíci vám ponúkajú pár (väčšinou) absurdných rád!
Z nejakého doposiaľ neznámeho dôvodu sa v našej kultúre rozmohla predstava, že práve cifra – milión na vašom účte znamená, že ste úspešným človekom. Pokúsiť sa stať sa milionárom môže ale taktiež znamenať okúsiť chuť porážky alebo finančného dna. Pretože aj keď investujete všetky svoje úspory a voľný čas do start-upu s batikovanými ponožkami alebo remeselným pivom, nemusí to automaticky znamenať dôchodok na Maledivách.
Portál The Independent vyspovedal chalana menom Steve Siebold, ktorý svoje prvé veľké prachy zarobil relatívne dosť mladý. Tento milionár “samorast” sa radí medzi 1200 najúspešnejších ľudí a objaviteľov na svete a tvrdí, že “ekonomika voľného trhu v dnešnej dobe umožňuje komukoľvek zarobiť akékoľvek množstvo peňazí.”
Poviete si: “Kde, dopekla. bol tento Steve so svojimi múdrosťami, keď som vykladal tovar v Tescu za 2,50 eur na hodinu!”
Ďalší z milionárov, ktorí sa vypracovali sami a pomerne rýchlo, sa volá Grant Cardone. Ak chcete byť za vodou ešte predtým, ako sa vám objavia prvé šediny, Grant vám odkazuje, že k bohatstvu vedie len jedna cesta. Prozaicky – musíte zarábať viac peňazí. Ďalej tvrdí, že v dnešnom ekonomickom prostredí je takmer nereálne nestať sa milionárom. A čo v prípade, ak všetky vaše peniaze idú na nájom a autobus do roboty? To už Grant nespomína.
“Môj príjem bol okolo tritisíc dolárov, no už o deväť rokov neskôr to bolo dvadsať tisíc dolárov mesačne. Začnite jednoducho nasledovať peniaze a to vás donúti kontrolovať príjmy a vidieť nové príležitosti,” tvrdí Grant. Podľa neho by ste si mali popri robote nájsť ešte jednu dobre platenú prácu a úplne najlepšie pasívny príjem, ktorý vám umožní zarábať peniaze, pričom vy by ste nepohli ani prstom. Ktovie, či sa za pasívny príjem dajú považovať aj stieracie žreby.
Thomas C. Corley zostavil štúdiu, v ktorej predstavil najlepší vzorec, ako sa stať milionárom – mať viac príjmov. Ako príklady uvádza: prenájmy, investície, kúpu akcií alebo konateľstvo v inom biznise. Problémom ale je, že každá zo spomínaných oblastí si vyžaduje pomerne veľký vstupný kapitál. Ten môžete zrejme získať prenájmom rozkladacieho kresla na internátnej izbe. Však začať sa niekde musí.
Grant Cardone tvrdí, že každý ušetrený cent je potrebné investovať a potom už len ryžovať na zisku. On sám je vraj osobným príkladom tejto stratégie: “Minimálne dvakrát za rok som totálne na mizine. Všetko investujem do výhodných obchodov.” Ktovie, aký je to pocit, byť milionárom na mizine, ale asi to funguje.
Ďalším z tipov, ktorým sa len ťažko verí, je, že Grant si vraj nikdy nekupoval žiadne výstrednosti. Ani keď boli jeho účty naplnené do prasknutia. Ľudia by vraj mali byť známi vďaka morálnym štandardom a nie majetku. Mať na účte milióny a žiť ako chudák, dáva vám to zmysel?
Tucker Hughes sa stal milionárom, keď mal dvadsaťdva. A za svoj účet vraj vďačí niečomu úplne obyčajnému – čítaniu. “Čítajte aspoň tridsať minút denne, v aute počúvajte motivačné nahrávky a konzumujte vzdelanie ako vzduch”, to je rada od prachatého milovníka kníh. Každopádne to má niečo do seba. Aj keď sa vďaka čítaniu nestanete práve milionárom, získate množstvo vedomostí, čo je úspechom samým o sebe. A môžete si to dovoliť trebárs aj hneď teraz.
Zdroj: unilad.co.uk | Foto: giphy