Boli časy, kedy sa za fetišistov považovali len tí, čo oňuchávali nohavičky či oblizovali nohy. Postupne však na svetlo sveta začali prenikať všemožné úchylky, ktorými môžu ľudia trpieť a človek by až neveril, že je to možné. Toto je TOP 15 najbláznivejších úchyliek, s akými sa môžete stretnúť!15. Ursusagalmatofília

Za zložitým názvom tejto úchylky, ktorú len málokto dokáže bez problémov vysloviť, sa ukrýva silná príťažlivosť k plyšovým medvedíkom. Častejšie sa vyskytuje u žien než u mužov a uspokojenie prichádza v podobe túlenia sa, maznania či trenia intýmnych partií o plyšovú hračku.

14. Kateterofília

Táto úchylka je typická tým, že človek cíti silnú príťažlivosť a uspokojenie pri používaní katétrov, alebo inak povedané, cievkovačov. Čo s nimi dotyční robia a kam si ich zavádzajú, už nevieme, no pre bežného človeka by to asi nebolo veľmi príjemné.

13. Mukofília

V tomto prípade je jedinec vzrušovaný kýchaním a predovšetkým hlienom. To znamená, že aktuálna chrípková i začínajúca alergická sezóna predstavujú zaujímavý podnet na rozhovor s kamarátom, ktorý vás vždy zaujato pozoruje, ako smrkáte po kýchnutí.

12. Dendrofília

Hipisáci objímali stromy, aby si od nich požičali energiu, alebo…? Táto úchylka má svoje gró v se*uálnej príťažlivosti ku stromom a uspokojenie prichádza, podobne ako v prvom prípade, pri dotýkaní, objímaní, hladení či obtieraní sa.

11. Autonepiofília

Rozkoš z prezliekania sa za bábätko. A so všetkým, čo k tomu patrí – detské oblečenie, podbradník, cumlík a dokonca aj plienka. A čím viac dostanú títo ľudia pocítiť, že sú bábätko, tým lepšie. Napríklad hraným kojením a tak…

10. Gerontofília

Ako je už určite jasné z názvu, ide o se*uálnu príťažlivosť pociťovanú voči starším ľuďom. Starým ľuďom… Seniorom. Inými slovami ide prakticky o opak pedofílie.

9. Agalmatofília

Takto sa volá to, čo máte, ak vás vzrušujú figuríny vo výkladoch, tie voskové v múzeu Madame Tussauds alebo sochy na námestiach.

8. Formicofília

Kým bežný človek sa snaží čo najrýchlejšie zbaviť hmyzu, ktorý na ňom pristane, ten trpiaci formicofíliou ho chce na sebe udržať čo najdlhšie a eventuálne ho presvedčiť, aby priniesol aj svoju ženu, všetky deti a celú kolóniu. Pri tejto úchylke totiž ľudia pociťujú se*uálne vzrušenie vtedy, keď po nich lezie hmyz.

7. Froteurizmus

Ľudí s touto úchylkou stretnete najčastejšie v preplnených prostriedkoch hromadnej dopravy, nakoľko ich vzrušuje a uspokojuje to, keď sa pri takejto príležitosti môžu o niekoho trieť.

6. Okulolinktus

Človek trpiaci touto úchylkou by rozhodne nemal byť očným lekárom. Prečo? Podstata tejto úchylky spočíva v tom, že dotyčných vzrušuje olizovanie očných búlv. A musíte uznať, že od lekára by to bolo nanajvýš nevhodné…

5. Mechafília

Ak sa stretávate s touto úchylkou, tak veľmi dobre viete, že vás do varu dostanú autá či rôzne stroje.

4. Symorofília

Okrem toho, že je dosť čudná, je aj poriadne nebezpečná. Ľudí s touto úchylkou vzrušujú rôzne katastrofy či násilné nehody, ktoré s obľubou vyhľadávajú a často skončia veľmi nešťastne.

3. Psychrofíla

V tomto prípade ide o pocit se*uálneho vzrušenia pri klesajúcich teplotách, mraze či pri pohľade na rôzne mrznúce či zmrznuté objekty. A že prečo dlho nebolo vidno poriadne cencúle…

2. Salirofília

Vzrušenie a uspokojenie zo špiny. Či už je to prach, bahno alebo ešte niečo iné, ľudia s touto úchylkou u vás doma neporiadok a neumytý riad riešiť určite nebudú. Alebo aspoň nie tak, ako by ste si mysleli.

1. Avisdómia

Záujem o se*uálny styk s hydinou. Nie so živými sliepkami ale napríklad s pečenou kačkou či grilovaným kuraťom.

Zdroj: ranker.com | Foto/GIF: tumblr.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.