Naša planéta je krásne miesto plné zázrakov, ktorým niekedy ani nechcú naše oči uveriť. Nemali by sme však nikdy zabúdať na to, aká vie byť príroda nebezpečná, čo nasledujúce desivé miesta len potvrdzujú.

Dolina smrti, USA

Death Valley je často označovaná ako Dolina smrti alebo Údolie smrti. Svoj názov získala v roku 1849, keď tu zahynula skupina zlatokopov. V roku 2001 bola na tomto mieste nameraná najvyššia teplota v histórii USA – 56,7 °C.

Dolina Danakil, Etiópia

Dolina Danakil je jedným z najhorúcejších a najnehostinnejších miest na svete. Nachádza sa v Etiópii a cez deň tu teplota zriedka klesne pod 50 °C.

Pohorie Mount Washington, USA

Pohorie v New Hampshire je preslávené najmä kvôli nevyrovnanému počasiu, ktoré tu panuje. Silné vetry sú (takmer) na každodennom poriadku, pričom rekord pochádza z roku 1934, kedy vietor dosiahol rýchlosť 372 kilometrov za hodinu.

Sinabung, Indonézia

Sinaburg je momentálne neaktívny stratovulkán na ostrove Sumatra, ale v roku 2010 sa začali objavovať prvé náznaky sopečnej aktivity.

Ostrov Hadov, Brazília

lha da Queimada Grande, známy ako Ostrov hadov, sa nachádza v Brazílii a pre veľký výskyt smrteľne nebezpečných hadov je pre širokú verejnosť uzavretý. Vstúpiť naň sa dá len s oficiálnym povolením.

Národný park Madidi, Bolívia

Toto miesto síce vyzerá na pohľad veľmi pekne, ale je smrteľne nebezpečné, pretože tu prežíva obrovské množstvo tropických parazitov. Smrteľne nebezpečné sú tu dokonca aj rastliny.

Dolina Smrti, Kamčatka

Tak ako v USA, aj v Rusku majú svoju Dolinu Smrti. Tá na Kamčatke je však zahalená obrovským rúškom tajomstva, pretože v Doline Smrti sa nachádza miesto, kde bez varovania a cudzieho pričinenia zomierajú ľudia i najrôznejšie zvieratá. Vedcom sa dodnes nepodarilo jednoznačne tento záhadný jav vysvetliť.

Atol Bikini, Marshallove ostrovy

Toto miesto je od 2. svetovej vojny preslávené testovaním jadrových zbraní a dodnes na ňom nemôžu žiť žiadni ľudia z dôvodu vysokej radiácie.

Erta Ale, Etiópia

Erta Ale je jedným z najnebezpečnejších a najaktívnejších vulkánov na svete.

Sodné jazero, Tanzánia

V jazere a v jeho blízkosti je vysoká koncentrácia uhličitanu sodného. Jazero má vyššie pH ako čpavok, je sfarbené do červena a kvôli veľkému výskytu soli sú všetky živočíchy, ktoré zahynú v jeho blízkosti, dokonale mumifikované.

Foto: Youtube.com, blogs.ft.com