Vianoce sú tradičné sviatky, ktoré oslavuje prevažná časť populácie, i keď niektorí až v januári. Ako iste viete, v mnohých krajinách sa tradície a zvyky poriadne líšia. V nasledujúcom videu nájdete TOP 10 najpodivnejších vianočných zvykov vo svete.

Obľúbený český YouTube kanál TOP Trending CZ si pre svojich fanúšikov pripravil zaujímavé video, v ktorom tvorcovia popisujú netradičné vianočné zvyky v rôznych krajinách sveta. V Európe sa najčastejšie tradície rozlišujú hlavne v jedle podávanom na Štedrý večer, ale napríklad v Nórsku nenosí darčeky Ježiško, ani Santa Claus, ale vianočný škriatok Julenissen.

Španieli sa pre zmenu tesne pred sviatkami oddávajú obľúbenej lotérii, ktorá je najstaršou na svete. Na Ukrajine si napríklad na Vianoce dávajú pavučiny či pavúkov na stromček, pretože veria, že im to prinesie šťastie. (Really?) Vo Venezuele sa 8 dní pred Vianocami chodí do kostola zavčas ráno a na korčuliach, na Havaji zase Santa Claus neprichádza rozdať deťom darčeky na saniach, ale na vodnom člne, ktorý ťahajú delfíny.

TOP 10 Najpodivnejšie vianočné zvyky vo svete

Foto|Video: YouTube