Angela Milnerová-Brownová a jej manžel Angus si pred desiatimi rokmi kúpili v aukcii staré kreslo za £5. Išlo o celkom pekný kúsok, ale čas voči nemu nebol milosrdný a bolo ho treba prečalúniť. Keďže v tej dobe nemali dosť peňazí, odložili kreslo na povalu. Trvalo šesť rokov, kým ho odtiaľ zniesli dolu a nechali zreštaurovať.

“Keď sme ho kúpili, vyzeralo, akoby na ňom spával pes,” spomína Angela. “Neskôr sme ho nechali prečalúniť a vyzeralo naozaj pekne, ale viac sme od neho nečakali. Prekvapilo ma však, keď mi pred pár rokmi manžel doniesol diamantový prsteň na výročie našej svadby. Vraj ho našiel v kresle.”

Na Valentína dal Angus svojej drahej diamantové náušnice, no a na Veľkú noc (v Británii sa nešibe, to vieme, ale dávajú sa tam darčeky?) zasa diamantovú brošňu.

“Predchádzajúci majitelia ich museli skryť v kresle, nemohli sme tomu uveriť.”

Angus objavil diamantové šperky v čase, keď nechali kreslo reštaurovať. Boli ukryté pod viacerými vrstvami čalúnenia. Rozhodol sa túto informáciu utajiť pre manželkou, aby ju mohol neskôr prekvapiť krásnymi darčekmi. Buď je to veľký romantik, alebo mu chvíľu trvalo, kým sa rozhodol, že nebude trápny a o radosť z diamantov sa podelí.

Znalci šperkov ocenili poklad z kresla na hodnotu okolo 5000 libier!

Zdroj: mirror.co.uk | Foto: flickr.com