Home MIX Tipy pre mužov: Ako vybrať zásnubný prsteň a čomu sa pri zásnubách vyhnúť

Tipy pre mužov: Ako vybrať zásnubný prsteň a čomu sa pri zásnubách vyhnúť

0
Tipy pre mužov: Ako vybrať zásnubný prsteň a čomu sa pri zásnubách vyhnúť

INZERCIA| Rozhodli ste sa, že konečne nastal ten pravý čas na to, aby ste požiadali vašu milú o ruku? Chytila vás však po prvotných myšlienkach panika, že netušíte, aký prsteň zvoliť a čomu sa pri zásnubách vyhnúť? Nezúfajte. V článku vám prinášame pár tipov, ako tieto problémy jednoducho vyriešiť.

Ako vybrať zásnubný prsteň?

1. Pozorujte a skúmajte

Nie je vaša drahá doma, vychutnáva si zaslúžený oddych po dlhom dni v práci alebo zaspala? Ideálny čas pre vás a vašu malú detektívnu úlohu! Preskúmajte jej zbierku šperkov. Zamerajte sa najmä na design a typ kovu. Má viac zlatých alebo strieborných
prsteňov? Prevažujú skôr minimalistické kúsky alebo jej nevadí ani poriadna dávka
kamienkov?

Ak je jej šperkovnica plná jednoduchých a decentných doplnkov v odtieňoch striebra, zlatý prsteň obsypaný drahokamami by asi nebol tou najvhodnejšou voľbou. A keďže nekupujete univerzálny perlový náhrdelník, ale prsteň, nezabudnite ani na tajné premeranie vnútorného obvodu niektorého z jej obľúbencov (merajte vždy v milimetroch).

2. Počúvajte a pýtajte sa

Ak ste s vašou partnerkou zohratá dvojica už nejaký ten piatok a téma spoločnej budúcnosti nie je ani jednému z vás nepríjemná, nič nepokazíte ani tým, ak sa jej jednoducho opýtate, o akom prsteni sníva. Šperkov s diamantmi je na dnešnom trhu veľa, možno vás však prekvapí a odpovie, že túži po prsteni s elegantnou perlou, modrým zafírom či netradičným akvamarínom.

Preto pozorne počúvajte a získané informácie dôsledne ukladajte do svojej pamäti alebo telefónu, nech sa viac už pýtať nemusíte. A ak si ani po splnení týchto krokov neviete dať rady, ešte stále môžete využiť služby spoľahlivého pomocníka na telefóne – jej najlepšej priateľky.

Čomu sa pri zásnubách vyhnúť?

Tak a prsteň už máte. Teraz prichádza na rad tá zábavnejšia časť – vymyslieť, akým
spôsobom ju o ruku požiadať. Návodov na rozprávkové zásnuby je na internete hromada. Môžete sa teda inšpirovať alebo vymyslieť vlastný originálny plán. Pri prípravách však nezabudnite zohľadniť niekoľko podstatných faktorov. Nech máte zo zásnub skvelý pocit nielen vy, ale aj vaša (dúfajme) nastávajúca. Berte na vedomie jej osobnosť a preferencie.

Ak ide o introvertku, ktorá je nerada stredobodom pozornosti, požiadanie o ruku v reštaurácii vynechajte. Môže to fungovať vo filmoch, nie však v skutočnosti. Nemá rada trápne vtipy? Nesnažte sa ju nachytať ani tak, že v krabičke objaví najprv pár zlatých náušníc a až potom prsteň. Pokazilo by to atmosféru. Ak nie ste dokonalým romantikom, nemusíte sa naňho hrať ani kvôli zásnubám. Vaša priateľka môže veľmi rýchlo odhaliť, že sa niečo deje a vy tak prídete o moment prekvapenia. Buďte sám sebou. Ak sa budete cítiť pri žiadosti komfortne vy, prenesie sa to aj na vašu partnerku.

A na záver…

Pamätajte, že tou najpodstatnejšou vecou nie je prsteň s obrovským ligotavým drahokamom ani dokonalé požiadanie o ruku na pláži pri západe slnka. Darujte svojej milej sľub nekonečnej lásky a vernosti a uvidíte, že ním zatienite žiaru aj toho najjasnejšieho diamantu.