Rodičia tínedžerov majú hlavu v smútku. Ich deti podliehajú novej hre, ktorá sa šíri Facebookom. Má názov Hra 72 a jej následky môžu byť katastrofálne.

Pamätáte si na facebooovú hru, pri ktorej mali ženy napísať do statusu farbu svojej podprsenky, pričom chlapi mali byť z toho úplne zmätení? Hoci išlo o trápnu, nezmyslenú reťazovku, no aspoň nikomu neublížila. Najnovšie sa totiž šíri Facebookom Hra 72, do ktorej musí každý zapojený odísť z domu na 12, 24 či dokonca až na 72 hodín, pričom nikto z jeho okolia nesmie vedieť, kam zmizol. Ani rodina, ani priatelia, skrátka nikto.

Po tom, ako na severe Francúzska zmizlo na 3 dni 13-ročné dievča, sa o tejto šialenej hre dozvedeli aj úrady. Mladá tínedžerka sa však po uplynutí časomiery vrátila domov, akoby sa nechumelilo. To, kde sa po celý ten čas nachádzala, nepovedala ani vlastným rodičom, ba dokonca ani polícii. Prezradila im len, že hrala Hru 72.

Mladá Francúzska v tejto hre, samozrejme, nie je sama a každým dňom pribúdajú na Facebooku vystrašené správy od rodičov, ktorých deti sa nechali nahovoriť na rovnakú sprostosť.

Prípad sa už dostal do rúk francúzskej organizácie Proti nebezpečným detským hrám, ktorá rodičov upozorňuje, aby si dávali pozor, pretože do hry sa môže zapojiť aj ich dieťa. Tínedžerom odkazuje, aby si uvedomili, že je lepšie, ak v hre zlyhajú, než aby riskovali svoj život s tým, že sa domov nemusia vrátiť vôbec.

Zvláštne je, že podobná nebezpečná reťazová hra sa Francúzskom šírila už aj minulý rok. Na sociálnych sieťach sa objavovali výzvy, aby sa ľudia hádzali do riek alebo morí. Pre jedného mladíka sa však tento úlet skončil fatálne. Utopil sa v rieke s bicyklom priviazaným o nohu.

Zdroj: mirror.co.uk