Cestovanie je zábava! Navštívite nové miesta, vyskúšate mieste jedlá, spoznáte nových ľudí. Alebo sa pred nimi na chvíľu ukryjete, aj to môže byť cieľom cestovania. Cestovanie je celé o jednom veľkom dobrodružstve! Môže to však byť aj mimoriadne stresujúca záležitosť. A to nielen vďaka tomu, že neovládate miestny jazyk, alebo ste si nechtiac vybrali hostel v lokálnom gete!

 

Máte tu voľné…?

Spoľahlivým zdrojom cestovného stresu môže byť aj nevhodne zvolený spolucestujúci! Na infarkt stačí, ak si k vám takýto týpek prisadne do vlakového kupé na trase z Bratislavy do Košíc. Počas spoločnej cesty s kamarátom, členom rodiny či úplne neznámym človekom sa tak môžete dozvedieť pár ozaj neželaných pikantností. Stačí jeden otravný monológ z vedľajšieho sedadla a o zábavu máte na pár hodín postarané.

Zoznámte sa s našimi neželanými cestujúcimi, ktorí vedia pobyt vo vlaku fakt “spríjemniť”

Ktorý typ otravného spolucestujúceho je najhorší? Je to turista Tibor, ktorý je nadržaný na návštevu Oravského hradu? Alebo kultúrna snobka Katarína, ktorá navštívila nielen všetky hrady na Slovensku, ale aj v celej Európe a ktovie kde ešte (a všetky boli aj tak otrasné). Umelkyňa Uršula vám okamžite vysvetlí celú pointu všetkých tých machúľ na bielom plátne. Nevadí, že vy za tým žiadne umenie nevidíte, taktne vám naznačí, že nie všetci sú tak intelektuálne vyspelí ako umelci na voľnej nohe.

Keď sme pri otázkach IQ, ako to, že ste si z alobalu práve vybrali bravčový rezeň medzi dvoma bielymi chlebmi? Rýchlo vás prejde chuť, keď vám vegánka Vanda s dietológom Dušanom vysvetlia dôsledky konzumácie mäsa a gluténu. Pavla s perfektným plánom zase chytí triaška, ak urobíte škrt cez rozpočet jeho dokonalému časovému harmonogramu. Kvôli tomu, aby ste stihli navštíviť všetky pamiatky v Bardejove, prebdel predsa pár nocí.

reactions eating hungry eat burger

Cestovanie so sebou prináša aj spoločné stravovanie, čo môže znamenať ďalší problém. Zaručene zažijete prúser s niekým, kto je vyberavý, prehnane pozerá na ceny, má alergiu na orechy a laktózu alebo sa proste len nevie chovať. Cestovanie na dlhšie trasy obnáša aj množstvo presunov, takže človek, ktorý sa vymyká vášmu tempu, môže byť riadne na obtiaž. Ak mu jedenie malej bagety trvá hodinu, no robí kroky ako kocúr v čižmách, zaváňa to pekelnou hádkou.

A čo ak vám na tú túru proste nevyjde počasie a reštaurácie, ktoré ste si vybrali majú hrozné Tripadvisor hodnotenia? Ak je váš spolucestujúci schopný obviniť vás aj z toho, že na pláži nie je toľko pekných báb ako na fotke katalógu z cestovky, nabudúce spoločnú dovolenku radšej premyslite.

angry man

Zahlasujte v našej ankete za najhoršieho spolucestujúceho, v spoločnosti ktorého ľutujete, že ste neostali ležať v obývačke na gauči, kde je všetko zadarmo a nikto si nezabudol svoju zubnú pastu!

Absolútne najhorším spolucestujúcim je...

Loading ... Loading ...

Zdroj: ranker.com | Foto: pixabay.com