Keď mal James Speed Hensinger len 22 rokov, strávil už deväť mesiacov neľútostnými bojmi vo Vietname. Dlhé noci v cudzej zemi prežíval v neustálom strachu z ostreľovačov, ktorí sa ukrývali v horách nad ním.

Tak priebehala aj osudná noc v apríli 1970. Potom, čo jeho 173. výsadková brigáda už čelila niekoľkým opakujúcim sa útokom jediného ostreľovača, ktorej bol Hensinger súčasťou, rozhodli sa udrieť späť s arzenálom šialených rozmerov.

James Speed Hensinger
James Speed Hensinger

James vtedy nezaváhal a vytiahol svoj 35 mm Nikon FTN fotoaparát, ktorý postavil na niekoľko vriec s pieskom, ako náhradu za statív. Podarilo sa mu zachytiť viacero neuveriteľných záberov zobrazujúcich útok.

Na snímkach, ktoré vyzerajú, akoby boli zhotovené počas novoročných osláv, môžete vidieť naraz paľbu z guľometov M60 kalibru 7,62 mm, M2 browning kalibru 12,7 mm a tankov M42 Duster ráže 40mm. A to všetko kvôli jedinému bojovníkovi Viet Congu, ktorého nikdy nevideli.

Pri opise pochmúrnej udalosti James dodal: ,,V priebehu nasledujúceho rána sme vyslali dve hliadky, ktoré však našli len krvavú stopu. Jeho telo sme nikdy neobjavili.“
Vojna vo Vietname18rxo5ptt837tjpg Vojna vo Vietname Vojna vo Vietname

 

Zdroj: gizmodo.com | Foto: gizmodo.com