Leto je pravdepodobne najobľúbenejšie ročné obdobie, veď čo je lepšie, ako sedieť večer na terase a popíjať chladené pivo. S letným obdobím sa spája veľa pozitívneho, no nájdeme aj minimálne dve negatíva – neznesiteľné horúčavy a komáre!

Tieto otravné malé stvorenia vám dokážu pokaziť celý večer. Určite ste si ale všimli, že niektorých ľudí štípu komáre viac ako iných. Podobná teória je už podložená aj vedecky. Údajne existujú 4 typy ľudí, ktoré priťahujú komárov najviac na základe špecifických dôvodov.

1. typ – tehotné ženy

Prvým typom človeka, ktorým komáre nemôžu odolať, sú tehotné ženy. Je to preto, lebo tehotné ženy vydychujú viac oxidu uhličitého, ktorý komáre priťahuje. Tu je najväčším problémom vírus Zika, ktorý môže spôsobiť dieťaťu vážne vrodené chyby, ak sa žena počas tehotenstva nakazí.

2. typ – športovci

Ak ste podvečer niekedy športovali, určite ste si všimli, že po cvičení na vás komáre sadajú viac ako inokedy. Je to tým, že komáre priťahuje kyselina mliečna, ktorá sa vytvára pri zvýšenej fyzickej námahe.

3. typ – ľudia, ktorí popíjajú alkohol

Ak si počas záhradnej či bazénovej párty radšej dáte pár panákov alkoholu namiesto limonády, vedzte, že tým zvýšite pravdepodobnosť uštipnutia komárom. Vedci sa domnievajú, že je to spôsobené zvýšenou telesnou teplotou, ktorú alkohol na svedomí určite má. Komáre milujú živočíchy so zvýšenou teplotou tela.

4. typ – ľudia s krvnou skupinou 0

Posledným typom, ktorý komáre obľubujú, sú ľudia s krvnou skupinou 0. Túto príčinu, narozdiel od predošlých, nijak neovplyvníte – krvnú skupinu si proste nevyberiete a ani nezmeníte. Ľudia s týmto typom krvi vraj majú až o 83% väčšiu náchylnosť k uštipnutiu ako ostatné krvné skupiny. Najmenšiu pravdepodobnosť stretu s komárom majú ľudia s typom krvi A.

Zdroj: Providr.com | Foto: YouTube.com