Pamätáte si ešte 90te roky? Vyrastali ste v nich? Pre Slovensko majú 90tky značne trpkú príchuť. Kto v tej dobe podnikal, tak rozhodne vie, o čom hovoríme. Boli to roky mafie, korupcie a vôbec praktík, na ktoré sme tu dlhý čas neboli zvyknutí. Napriek tomu dnes budeme spomínať v o čosi veselšom, “romantickejšom” duchu.

90te roky boli bezpochyby aj rokmi televízie. Prvé súkromné stanice sa konečne dostali ku slovu aj u nás a naše obývačky doslova zaplavili nekonečnou plejádou rôznych, zábavných relácií. Zaspomínajme si teda na niektoré z nich.

Maxihra:

Jedna z najlepších televíznych hier pre mládež, ktorá nás dokázala zabávať celé roky!

Majster N:

Kto by si nepamätal na tak trochu šialeného vedca Majstra N.

Deka:

Jedna z najznámejších hudobných relácií 90tych rokov! Práve táto relácia a jej rebríčky určovala hudobné trendy celé desaťročia.

https://www.youtube.com/watch?v=IZ-Jwp47bAg

Pevnosť Boyard:

Zaujímavá súťaž, ktorá v 90 rokoch obletela doslova celý svet, no veď, kto by si už len nepamätal na praotca Furasa! 😛

Level Majstrov:

Ďalšia vymakaná relácia, pre decká, ktoré milovali počítače a samozrejme Sony Playstation. Mimochodom, jedna z prvých relácií, v ktorej sa objavil Jožo Pročko.

Od Kuka do Kuka:

Úžasná detská relácia. Presne taká, aké sa dnes už netočia! Legendárna bábka menom Kuko celé generácie detí nie len zabávala, ale aj učila. Kuko sa spolu s Patríciou Jariabkovou pevne vryli do našich detských spomienok…

https://www.youtube.com/watch?v=uymqq0aDdFY

Zdroj/Foto: Youtube.com, Technobuffalo.com, Wikipedia.org