Ďalšou navštívenou metropolou okolitých krajín, do ktorej sme sa vybrali s cieľom otestovania nočného života, je Budapešť.Prečo navštíviť Budapešť?

V zozname miest, ktoré sú najprívetivejšie k tzv. „digitálnym nomádom“ – t.j. cestovateľom tráviacich viac času na jednom mieste a zároveň aj na diaľku pracujúcich (často programátori, redaktori…), je Budapešť druhý najlepším mestom na svete, hneď za Bangkokom. Prečo? Relatívne nízke náklady na život, výborné pokrytie internetu, skvelé možnosti na zábavu a počasie, aj keď záleží od obdobia, ale relatívne dobré.

b01
Nomadlist.com

Cesta do Budapešti

Naša cesta štartovala štandardne na strednom Považí. Opäť sme sa rozhodli pre trasu bez diaľnic, čiže Piešťany – Nitra – Nové Zámky. A tu sa môžete rozhodnúť, či prejdete na druhú stranu Dunaja cez Komárno alebo Štúrovo, ktoré sme si vybrali aj my. Do samotnej Budapešti je to potom z hraníc asi hodinka. Kvalita vozovky bola takmer 100 %-tná, naozaj nie je čo vytknúť. Po ceste sme sa ešte zastavili na predmestí na naozaj skvelý hamburger, odporúčame Gigamachine Diner.

b02
https://www.facebook.com/gigamachinediner

Ubytovanie v Budapešti

Ceny sú tu trošku vyššie ako v nedávno navštívenom Krakowe, predsa len ide o TOP európsku a vlastne aj svetovú metropolu. Napriek tomu sme našli ubytovanie v apartmánovom byte za celkom prijateľnú cenu – 30 € / osobu / noc. Tejto cene však zodpovedala aj kvalita. Byt sa nachádzal v tesnej blízkosti centra, asi 20 minút pešej chôdze od bloku s najvychytenejšími diskotékami.

Inzertný odkaz: Chceš vydržať pri sexe dlhšie o 10-30 min. Bez toho, aby si musel navštíviť sexuológa alebo užívať drahé tabletky? Klikni SEM a stiahni si návod teraz. 

Nočný život v Budapešti

Nočný život, to musíme úprimne a na rovinu povedať, nás viac ako očaril. Mesto je plné diskoték a klubov, v ktorých to hýri samými krásnymi dievčatami. My sme boli vyskúšať B7 Budapest na Nagymezo utca 46-48, kde bola párty s príznačným názvom Golden Gigger Party. Pri vstupe sa nás dokonca pýtali, či sme zadaný alebo nie, a podľa toho nám dali na ruku farebnú pásku. Dievčatá však boli pomerne výrazne odmerané – pripomenulo nám to grécke párty v nemenovanom „the“ klube v Bratislave. Potom sme tých podnikov prešli v okolí ešte niekoľko a naozaj bolo všade kopec ľudí a kopec pekných dievčat.

Inzertný odkaz: Ak chcete vedieť, ako sa zbavit predčasnej ejakulácie, kliknite SEM

b03
Golden Digger párty :)

Najlepšie kluby v Budapešti

V meste ich je naozaj hneď niekoľko desiatok, a to na výbornej úrovni. Najlepšie miestne diskotéky môžete nájsť na jednom z nasledujúcich linkov:

http://www.budapestagent.com/top-10-clubs-in-budapest.html

http://www.tripadvisor.sk/Attractions-g274887-Activities-c20-Budapest_Central_Hungary.html#TtD

http://www.mycentrope.com/sk/budapest-kluby-diskoteky

Turisti v Budapešti

Stretli sme tu ľudí snáď z celého sveta. Indov pracujúcich v Nemecku, manželský pár z Kanady na dovolenke, Austrálčanov, Britov, Grékov atď. S turistami na diskotékach je pomerne zaujímavá debata, prezradia vám, čo ich zaujalo, očarilo. Ponúknu vám úplne inú optiku na mesto než miestni.

Drogy v Budapešti

Toto sme naozaj nevyhľadávali, ale priamo na námestí nám bol od okoloidúcich mladých ľudí ponúknutý kokaín. Kvalitu sme neskúmali, cenu sme, bohužiaľ, zabudli…

Štetky všade, všade samé štetky

V centre sa môžete na viacerých miestach stretnúť s prostitúciou priamo na ulici. Ešte predtým si ale prečítajte náš minuloročný autentický zážitok z budapeštianskeho bordelu. Z veľkej zvedavosti sme sa pýtali na ceny, ktoré sa pohybovali naozaj v širokom spektre od 60 do 150 Eur za „hodinu“. Dotyčná so 150-eurovou požiadavkou bola ale z kategórie „dream girls“, naozaj veľmi pekná kočka.

Pravdivý príbeh z budapeštianskeho bordelu

Pozor na miestne striptíz bary

Veľmi, veľmi nepríjemná skúsenosť sa nám stala v jednom z miestnych striptíz barov, kde od nás chceli 300 Eur za dve malé pivá. Ako to dopadlo sa dočítate tu: 

Pravdivý príbeh zo striptíz baru v Budapešti: Účet za dve rýchle pivá? 300 Eur!

Ceny v Budapešti: zasraté HUFnágely

Hufnágely, ako sme miestnu menu forintov pomenovali, sú naozaj peklo. Neustále prepočítavanie o pomerne veľa desatinných miest nám robilo menšie problémy, ale čo sa dá robiť. Pivnému biznisu takmer v celom meste vládne Heineken (ktorý sa tu aj varí), no jeho ceny sú o niečo vyššie ako u nás. Na diskotéke za veľké pivo zaplatíte okolo 2,50 €, kebab stál približne tak ako aj u nás – do 3 Eur.

Víkend v Budapešti: celkové hodnotenie

Do tohto mesta sa určite ešte vrátime, má totiž niekoľko nesporných výhod. Tak napríklad – je veľmi blízko, ceny nie sú až o toľko vyššie ako u nás, Maďarky, aj keď, bohužiaľ, nemajú veľmi rady cudzincov, sú veľmi temperamentné a krásne dievčatá – nie nadarmo tie najkrajšie po*noherčky sú Maďarky (že, Alleta Ocean?). Pri troche šťastia tam stretnete aj nejaké dievčatá na dámskej jazde zo Slovenska či z inej krajiny, ktoré zbaliť je o čosi jednoduchšie ako miestne baby. Po anglicky sme sa dohovorili v 95% prípadov úplne všade a bez najmenších problémov, najmä mladšia generácia vie anglicky perfektne.

Zdroj: Manmagazin.sk | Foto: Manmagazin.sk, Depositphotos, keyword-suggestions.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Ondrej
Šéfredaktor a zakladateľ. Stará sa o štruktúru magazínu, robí väčšinu hlavných rozhovorov, technologických a auto-moto článkov. O to, aby boli naši čitatelia spokojní sa stará osobne a dlho do noci odpovedá na ich e-maily a správy na Facebooku.