Na Slovensku zrodená KlikTV je služba z kategórie Video-on-demand čiže video na požiadanie. Jednoducho si zakúpite KlikBox, pripojíte k internetu a okamžite môžete začať pozerať.

 

Čo všetko môžem pozerať?

V archíve je viac ako 2 000 filmov, a pozor: všetky s českým alebo slovenským dabingom a vo veľmi slušnej kvalite (službu sme testovali na 127 cm obrazovke a kvalita obrazu bola naozaj dobrá). Ďalej sa tu nachádzajú seriály alebo služba Youtube.

Koľko to stojí?

USB prevedenie boxu stojí jednorazovo 49 €, “veľký” brat 99 €. Plus sa platí mesačný poplatok 4,90 €, v ktorom je filmotéka samotná (každý týždeň pribúdajú ďalšie filmy, seriály a dokumenty), služba TV REC, o ktorej si povieme nižšie, služba Moje TV, čo je však iba možnosť akéhosi “prehľadného” prehrávania obsahu z vami pripojeného USB disku/kľúča/SD karty, služba KinoHit (čo je prehrávanie upútaviek na najnovšie filmy) a služba Youtube.

Služba TV REC

Aj keď možnosť priameho sledovania TV programov ako Markíza či Joj nemáte so službou KlikTV k dispozícii, je tu zaujímavá náhrada. Môžete si, bez toho, aby ste mali akýkoľvek iný prístup k týmto staniciam, nahrávať TV programy, filmy, seriály, športové prenosy, no jednoducho hocičo z televízneho programu do vašej cloudovej služby KlikTV. Odtiaľ si to potom po obmedzenú dobu 7 dní môžete spätne prehrávať. K dispozícii je 25 slovenských a českých staníc, je tu však ešte ďalší limit, a to nahrávať si maximálne 7 programov denne.

Dostupnosť a inštalácia

Služba je dostupná na celom území SR, kde rýchlosť vášho pripojenia je aspoň 2 Mbit/s (nezáleží na tom, od ktorého poskytovateľa máte internet). Inštalácia je naozaj jednoduchá – okrem výberu a zadania hesla k WiFi, ak sa nepripájate cez sieťový LAN kábel, netreba nastaviť vôbec nič. Veľmi intuitívne je aj ovládanie, ktorému by sme vytkli iba občasné zasekávanie sa, predsa len systém fičí na Androide ;-)

 

Klik TV sa predáva v krabičkovej verzii s možnosťou pripojiť sa na internet sieťovým LAN káblom (alebo WiFi) a s obrazovkou cez HDMI, alebo ako USB prevedenie, ktoré umožňuje iba WiFi pripojenie a pripojenie obrazovky iba cez USB. KlikTV zatiaľ nepodporuje pripojenie s obrazovkou cez SCART kábel).

Všetok obsah sa nenachádza v zariadení, ale je uložený na cloudovom úložisku, odkiaľ si služba filmy pri prehrávaní “streamuje” do zariadenia. Vyžaduje sa preto stabilné pripojenie aspoň s rýchlosťou 2 Mbit/s. (t.j. základná DSL služba od internetových poskytovateľov).

Drvivú väčšinu filmov ste už mohli vidieť na našich TV staniciach  ̶  tu si ich však viete vychutnať kedy chcete a najmä bez reklám. SLOVAK MAN dodáva: cik-pauza cez tlačidlo Pause ;-) Pre náročnejšieho užívateľa má KlikTV k dispozícii niekoľko prémiových služieb Prémium, kde si za poplatok 1-2 €  za film môžete pozrieť filmov viac. Pre naše veľké sklamanie sme pri testovaní nevyskúšali sekciu 18+, na testovacie účely sme nedostali heslo. Ostáva dúfať, že sa tam nachádza niečo dostatočne inšpiratívne ;-)