Do redakcie nám prišiel telefónik so zaujímavými parametrami, na ktoré sme poukazovali už v našom rebríčku najlepších androidových telefónov aktuálne na trhu, kde sa nami testovaný HTC Desire Eye dostal na spoločné prvé miesto spolu s Huawei P8, LG G4, Samsung Galaxy S6 a Sony Xperia Z5.

Čím nás HTC Desire Eye tak očaril, že sme vlajkovú loď z dielne HTC – One M9 posunuli až na druhé miesto v tomto rebríčku najlepších androidových telefónov na trhu? Parametrovo rozhodla predná kamera (to je tá, s ktorou robíte selfie fotky a videá), ktorá má neuveriteľných 13 MPx.

2015-11-10 14.34.53
Fotka prednou kamerou počas dňa pri zatiahnutej oblohe

Okrem toho telefón poháňa štvorjadrový procesor o frekvencii 2,3 GHz, operačná pamäť je 2GB veľká (HTC One M9 má až 3GB, pozn. red.), uhlopriečka displeja má veľkosť 5,2″ a jeho rozlíšenie je Full-HD, teda 1080×1920 px.

2015-11-02-07.10
Fotka zadnou kamerou pri umelom tlmenom svetle

Tieto nadštandardné parametre sme sa teda rozhodli vyskúšať aj v našom teste a pripravili sme pre vás video a zopár fotografií pre priamu predstavu, ako telefón fotí a nahráva video, samozrejme, že najviac nás zaujala predná kamera so spomínaným rozlíšením 13 Mpx. Pre porovnanie, ostatné telefóny z prvého miesta v našom rebríčku majú predné kamery v rozlíšení 8 alebo 5 Mpx, čiže hodnota 13 Mpx je naozaj pre dnešné pomery „vzrušujúci“ parameter.

Celkové zhodnotenie (plusy / mínusy):

+ predná kamera 13 MPx

+ predný, naozaj výkonný blesk

+ selfie video v úplnej tme s predným bleskom v slušnej kvalite

+ celkový výkon dostačujúci na hry

+ príjemné ovládanie

+ HTC BlickFeed ako domovská obrazovka

+ samostatné tlačítko na spúšť kamery

– veľa MPx nie vždy znamená kvalitnejšia kamera

– autofocus často nerozpozná tváre

– pri nahrávaní prednou kamerou počas úplnej tmy sme mali mierne posunutý zvuk k obrazu

– šum zvuku pri nahrávaných videáchPREHĽAD RECENZIE
Procesor
RAM
Uhlopriečka / rozlíšenie
Pamäťové úložisko / rozšíriteľné úložisko
Fotoaparát