Vytrvalostný plavec Ben Hooper z Veľkej Británie sa podujal na nevídaný kúsok. Chce preplávať Atlantický oceán. V prípade, že sa mu to podarí, zapíše sa do Guinnessovej knihy rekordov ako prvý človek, ktorému sa niečo podobné podarilo. Do zradných vôd Atlantiku sa ponoril na pobreží Senegalu v západnej Afrike presne 13. novembra a počas štvormesačnej plavby by mal zdolať 3 200 kilometrov.  V marci budúceho roku by mal doraziť do mesta Natal na pobreží Brazílie.

38-ročný policajt naplával počas trojročného tréningu 12 000 kilometrov, takže je v perfektnej forme. Napriek tomu mu v nasledujúcich mesiacoch pôjde o život. Prečo? Počas plavby riskuje totálne vyčerpanie, ohrozovať ho budú obrovské vlny, búrky, ale aj jedovaté morské živočíchy či žraloky.

Trasa plavby

Aby dokázal plávať 12 hodín denne bez prestávky,  čo je jeho plán, musí predtým prijať približne 12 000 kalórií. Spať bude na palube lode a ráno skočí do vody presne na tom istom mieste, kde z nej v noci vyšiel. K dispozícii má dve záchranné plavidlá so zdravotníkmi, fyzioterapeutmi, ale aj s oficiálnym pozorovateľom, ktorý prísne dohliada na dodržiavanie pravidiel na zápis do Guinnessovej knihy rekordov. Keď sa Benovi podarí pokoriť Atlantický oceán, získa finančnú odmenu 1,3 milióna libier. Vyhlásil, že ju venuje charite. Je teda zrejmé, že neriskuje svoj život v zradných vodách Atlantiku kvôli peniazom. A vlastne ani kvôli sláve. Vraj chce len motivovať mladých ľudí k plávaniu.

Zdroj: YouTube, bbc.com, startribune.com  | Foto: Facebook