Na svete je ďalšia záhada. Craig McCaa zo Štátneho pozemkového úradu na Aljaške totiž natočil poriadne zvláštne video. Zachytáva neobyčajného takmer 5 metrov dlhého tvora, o ktorom nikto nikdy nepočul.

Zvláštny tvor je dlhý takmer 5 metrov a disponuje podobnou stavbou tela, ako má had, čo naznačuje aj spôsob plávania vlnením sa zo strany na stranu. Nezvyčajné ale je, že v rieke Chena na Aljaške, kde sa teraz objavil, ho nikto nikdy nevidel. Aj preto existuje hneď niekoľko tvrdení, o čo by v skutočnosti mohlo ísť.

https://www.youtube.com/watch?v=eCffZ1JwUXQ

Ako tvrdí samotný Craig, záhadnému tvoru najskôr veľkú váhu nepripisoval a myslel si, že ide o primrznuté rybárske lano s kusmi ľadu. Keď sa ale toto lano začalo pohybovať, Craig zbystril, vytiahol kameru a natočil video, ktoré okamžite rozpútalo množstvo diskusií o pôvode tohto čuda. Tí najodvážnejší tvrdia, že z našej planéty nepochádza, avšak nájdu sa aj teórie o tom, že ide o prebudené monštrum zo stredoveku, známu Lochneskú príšeru, respektíve akéhosi mutanta. Ako najpravdepodobnejšia sa ale v tejto chvíli núka myšlienka, že by mohlo ísť o prerasteného jedinca istého druhu z miestnych zvierat.

Foto: YouTube.com