Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar v nočnom stretnutí potvrdil, že v jednoduchosti je krása alebo ako hovorí staré hokejové pravidlo: keď nevieš, čo s pukom, vystrel. TATAAAAAR, ako nášho reprezentanta po novom volajú v Montreale, pekne skóroval do siete Toronta Maple Leafs.

Počas noci zo soboty na nedeľu bol v zámorskej NHL na programe súboj tradičných kanadských rivalov, keď si sily zmerali celky Montreal Canadiens a Toronto Maple Leafs. V prestížnom stretnutí malo Slovensko jediného zástupcu a tým bol Slovák Tomáš Tatar, ktorý v drese “Habs” odohral viac ako 19 minút a v 22. minúte strelil gól po tom, čo prebral puk v strednom pásme, nakorčuľoval si do výhodnej streleckej pozície a razantou strelou pekne prekonal Frederika Andersena.

Tomáš Tatar nová frajerka

Zásah slovenského krídelníka znamenal vyrovnanie zápasu na 2:2, pričom pre Tomáša Tatara to bol 17. gól v aktuálnom ročníku a celkovo 40. kanadský bod v 55. zápase. Na výhru to však nestačilo, pretože Canadiens prehrali s Maple Leafs 3:4 po predĺžení, v ktorom rozhodol o výhre Toronta John Tavares.