Tata Nano je v súčasnosti najlacnejšie nové auto na svete. Cena malého spratka z Indie sa pohybuje v prepočte na úrovni 2000 Eur. Nečudujte sa, výbava auta obsahuje jedinú technickú vymoženosť s trojznakovým názvom podobným ESP, ASR či ABS. Tá skratka znie NIČ. Auto nemá naozaj žiadnu výbavu, a to by bol iba ten najmenší problém.

Videá z nárazových testov radšej ani nesledujte. Hoci sa pri nich používajú figuríny, ktoré vraj v spoločnosti testujúcej bezpečnosť áut do Nana nechceli posadiť kvôli ich vysokej cene, bude vám tých úbohých plastových tiel ľúto. V 60 kilometrovej rýchlosti by pri čelnom náraze neprežili. Toľko k bezpečnosti auta.

Samotná jazda je tiež potešením. V nasledujúcom videu uvidíte takzvaný losí test, ktorý preverí stabilitu auta. V 60 kilometrovej rýchlosti auto prudko zatočí do strany. V prípade Tata Nano stačila rýchlosť 30 kilometrov za hodinu. Sledujte výsledok a tešte sa, že sa u nás auto nepredáva, ešte by ste ho dostali ako služobné vozidlo. Ak by sa tak raz náhodou stalo, vedzte, že váš šéf sa vás chce zbaviť.