Ani nútený odchod z politiky nezabráni talianskemu ex-premiérovi neustále zapĺňať prvé stránky novín. Iný stárnuci politik by sa azda na jeho mieste so zbytkom cti dôstojne stiahol z pozornosti verejnosti, no Silvio Berlusconi nikdy nebol ten typ. Naopak, v snahe zachytiť súčasný trend sa tentoraz zameral na sociálne siete a založil si nové konto na Instagrame.

Za necelých 24 hodín publikoval 64 nových fotografií, ktoré zachytávajú súkromné momenty jeho života i verejné stretnutia, dokonca opatrené hashtagmi. Nechýba selfie so psom Dudú, pohľady do jedálnička ani momentky zvečňujúce chvíle v spoločnosti súčasnej partnerky Francesci Pascale. O tom, že vrúcna a úprimná láska medzi stárnucim miliardárom a o takmer päťdesiat rokov mladšou krásavicou len tak prekvitá, svedčí aj fakt, že si Francesca len nedávno nechala vytetovať na zápästie krstné meno svojho milenca.

berlusconi pascale

Silvio Berlusconi neprežíva v posledných rokoch práve najšťastnejšie obdobie. Jeho slabosť pre nežné pohlavie a príliš veľké ego ho stáli dobre našliapnutú politickú kariéru, čestný titul rytiera aj manželstvo s Veronicou Lario, ktorá si ako náplasť vysúdila alimenty vo výške 1,4 milióna eur. Mesačne! Akoby toho nebolo dosť, nedávno sa tiež objavili správy avizujúce predaj rozhodujúceho podielu v jeho futbalovom klube AC Miláno záujemcom z radov čínskych či thajskch podnikateľov.

berlusconi deti

Po škandáloch s mladými prostitútkami odstúpil Berlusconi v roku 2011 z postu ministerského predsedu s prehlásením, že necháva vedenie krajiny, ťažko skúšanej hospodárskou krízou, v rukách odborníkov. Ani po opustení premiérskeho kresla sa rozhodne nenudil. Pre obvinenia predovšetkým z daňových podvodov, sexuálneho zneužívania maloletých a podporovania prostitúcie ho tak často predovolávali do súdnej siene, že si nakoniec po dohode s príslušnými orgánmi milánskej prokuratúry vyhradil na pojednávania každý pondelok v týždni.

berlusconi dudu

Keď v máji 2014 nastúpil na výkon nútených verejných služieb pre obecné blaho do Ústavu Najsvätejšieho Srdca na milánskej periférii, sledovali ho hľadáčiky televíznych kamier z celého sveta. Inšitút zaoberajúci sa opaterou starých a chorých dokonca zaznamenal nebývalý počet žiadostí o zamestnanie aj nárast záujemcov zo strany príbuzných o asistenciu pri chorých. Napriek tomu, že si Berlusconi svoj trest v zariadení nedávno odkrútil, do roku 2019 má zákaz sa politicky angažovať. Keďže v tom čase už bude mať 83 rokov, udržiava sa vo forme, ako sa dá a cieľavedome sa snaží zachovať si priazeň verných voličov. Či je konto na Instagrame tou správnou voľbou, ukáže čas. Stále je v zálohe aj prípadný let do vesmíru…

Foto: Instagram