Kedysi dávno sa kvôli svojmu výzoru skôr trápila, ale dnes je jej farba kože živobytím a lákadlom pre ľudí po celom svete, ktorí ju milujú. Modelka z Južného Sudánu Nyakim Gatwetch valcuje Instagram silou, aká nemá obdoby.

Za necelé tri roky nazbierala Nyakim už cez 170 tisíc odberateľov na Instagrame, ktorých počet stále prudko rastie. 24-ročná modelka povzbudzuje černošské ženy a hrdo hlási, aby milovali svoj tón pleti bez ohľadu na to, či je svetlo alebo tma.

“Nie je nič príťažlivejšie ako žena, ktorá sa cíti vo svojej koži pohodlne,” pýši sa mladá modelka, ktorá si vyslúžila od fanúšikov prezývku kráľovná temnoty. “Veľakrát v minulosti som ako mladšia rozmýšľala nad lekárskym zákrokom, lebo sa mi často posmievali, že som špinavá, rehotali sa. Chcela som byť atraktívna pre chlapcov a zaujať každého,” hovorí Nyakim.

Postupom času pochopila, prečo je taká výnimočná a naučila sa milovať svoje vlastné telo.
Takže keď sa jej raz taxikár počas jazdy opýtal, či by si nechala niekedy v živote vybieliť kožu za 10 000 dolárov, jednoducho sa zasmiala so slovami: “Prečo by som si mala, preboha, zničiť tento nádherný melanín, ktorý mi Boh daroval do vienka?”

Nyakim Gatwetch

Zdroj: you.co.za | Foto: Instagram (queenkim_nyakim)