Včerajší zápas Slovenska s Fínskom naši chlapci napriek výbornej hre nedotiahli do víťazného konca. S výberom Suomi sme prehrali 2:4 a nikto nespochybňuje kvalitu nášho súpera. Pravdou však je, že rozhodcovia doslova “zarezali” Slovákov, pretože tretí fínsky gól nemal platiť.

O úvodný gól zápasu medzi Slovenskom a Fínskom sa postaral Erik Černák, ale ešte do konca úvodnej tretiny stihli dvakrát skórovať Fíni a vyhrávali tak 1:2. V závere druhého dejstva sa našim chlapcom podarilo vyrovnať, keď poslal puk do siete Martin Marinčin.

V tretej tretine bolo za stavu 2:2 všetko otvorené, ale v 50. minúte vsietil extrémne dôležitý gól Fínov Kaapo Kakko, ktorý poslal nášho súpera do vedenia 2:3. A práve tento moment nahneval viacerých Slovákov!

Kaapo Kakko gól na 2:3

Okamžite po vsietenom góle vyštartoval za rozhodcom útočník Winnipegu Marko Daňo, ktorý avizoval faul na Tomáša Tatara. Ten bol ešte pred fínskym prienikom do útočného pásma zahákovaný, ale arbitri na Daňove protesty nereagovali.

Rovnako tak sa po konci stretnutia na rozhodcov hneval aj niekdajší hráč a momentálne komentátor Boris Valábik, ktorý v pozápasovom štúdiu uviedol, že faul na Tatara bol jasným hákovaním a nerozumie tomu, prečo ho rozhodcovia neodpískali. Paradoxne, ešte v úvode druhej tretiny bol práve Tomáš Tatar vylúčený za hákovanie, ktoré však ani zdaľeka nemalo takú intenzitu a trvanie, ako to v situácii pred tretím fínskym gólom.

V pozápasovom rozhovore sa v podobnom duchu vyjadril aj náš najskúsenejší hráč Ladislav Nagy, keď povedal: „Škoda toho tretieho gólu, mysleli sme si, že tam bol faul a prestali sme hrať.“ Napriek tejto krivde zo strany rozhodcov však naši chlapci neskladajú zbrane a už v pondelok nás čaká ďalší extrémne náročný duel proti Kanade, ktorý sa začne o 20:15.

Slovensko : Fínsko 2:4 zostrih zápasu

Zdroj: RTVS | Foto|Video: YouTube, Facebook