INZERCIA | Možno poznáte petržalskú piváreň Lunapark pri Draždiaku a možno tam aj chodíte na dobré pivečko alebo rôzne pochutiny. Ale možno neviete, že za konceptom tejto, ako aj viacerých slovenských pivární, stojí rodina Záhorcových, ktorá podniká v reštauračnom biznise už 8 rokov. 

Piváreň Lunapark v Petržalke pri Draždiaku (Holíčska 27, 851 05 Bratislava)
Dúbravské pivárne: Gallayova 1, 841 02 Bratislava a Nejedlého 4, 841 02 Bratislava

Okrem dobrého pivka nájdete v reštauráciách a pivárňach rodiny Záhorcových aj rôzne slovenské špeciality, ktoré obsahujú iba tie najčerstvejšie ingrediencie, väčšinou vlastnej výroby. Ďalej viacero druhov pív, špeciality ako grilované rebrá, kolená či krídelká, ale aj výbornú pizzu a jedlá tradičnej slovenskej kuchyne.

Úspech viedol do postupného otvorenia ďalších prevádzok, ktoré sa stali rovnako rýchlo veľmi obľúbenými a navštevovanými. V roku 2014 otvorila rodina svoju druhú reštauráciu Dúbravská Piváreň, čím zaviedla nový koncept: moderná slovenská kuchyňa. Dúbravská Piváreň je tak úspešná, že si na stôl musíte počkať alebo vopred urobiť rezerváciu.

Kráľovská Piváreň: Manesovo Námestie 5 , Bratislava 851 01
Slovanská Piváreň: Námestie hraničiarov 35 Bratislava 851 01

V čom sa ale skrýva tajomstvo úspechu týchto reštaurácií? Opýtali sme sa majiteľky, pani Záhorcovej: „Tajomstvo nášho úspechu spočíta v našom nadšení a orientácie sa na zákazníkov, čo sa transformovalo do najvyššej kvality služieb, ktoré hosťom poskytujeme dnes a denne. Výsledkom je delikátne, čerstvé a pravé slovenské jedlo podávané v kuchyni s láskou k hosťom. Náš šéfkuchár Marián Fecko je s nami od začiatku.“

Koncept týchto pivární je cielený na bežných ľudí: najete sa výborne a nie draho

V priebehu posledných 2 rokov sa model použitý v Dúbravke a Petržalke tak rýchlo rozbehol, že rodina začala rozširovať svoje reštaurácie v okolí. V Petržalke sa otvorili ďalšie dve nové reštaurácie Slovanská Piváreň, Kráľovská Piváreň a v Dúbravke ďalšia úspešná reštaurácia Dúbravská Piváreň 2.

Vo všetkých zariadeniach rodiny Záhorcových sa môžu do sýtosti vyšantiť aj vaše ratolesti.

V súčasnosti rodina Záhorcových prevádzkuje 5 reštaurácií v Bratislave a plánuje sa rozširovať v okolí a aj po celom Slovensku a budúcnosti sa chce venovať franšízovému systému.

Vás zase do sýtosti pohostí personál rôznymi špecialistami a niekoľkými druhmi piva.

A čo by chcela pani Záhorcová odkázať našim čitateľom? „Sľubujeme, že budeme ponúkať vynikajúce a chutné jedlo za prijateľné ceny. Budeme používať tie najlepšie a najčerstvejšie ingrediencie, denne variť čerstvé a hlavne slovenské jedlá, na ktoré sa nemôže nikdy zabudnúť. Tešíme sa na vytvorenie dlhodobého a príjemného vzťahu so všetkými našimi zákazníkmi.“

Zdroj & Foto: Kralovskapivaren.skDubravskapivaren.skDubravskapivaren2.skLunaparkpetrzalka.skSlovanskapivaren.sk.