Chcete sa vyhnúť nepríjemnej konverzácii a tváriť sa, že ste TÚ správu nikdy nevideli? Je tu však problém – hneď, ako si text poslaný cez Facebook prečítate, pod jeho obsahom sa objaví zákerná gulička s vašou profilovkou. A odosielateľ vás má okamžite v hrsti! Na každú dierku sa ale nájde záplata a aj pre tento problém existujú jednoduché riešenia.

Na to, aby váš kamoš na druhej strane nevidel, že ste si už jeho správu prečítali, oficiálny postup neexistuje. Na Facebook Messengeri totiž neexistuje voľba pre vypnutie hlásení o doručení a následnom prečítaní prijímateľom.

Ak vám nabudúce zapípa nepríjemné “Ahojky” od tej najškaredšej baby, akú ste cez víkend vonku videli, no máte maniere gentlemana – jednoducho si ju prezrite len cez notifikácie. Tým pádom správu neotvoríte v appke a pod jej textom sa nezobrazí, že ste si ju už dávno videli.

 

Ďalšou vymakanou taktikou je prepnúť si telefón do tzv. letového režimu. Ak chcete niekoho stalkovať cez Snapchat, no nepáči sa vám predstava, že o tom vie – toto je cesta. Taktiež to parádne funguje aj pre Messenger. Zapnite lietadlový mode, otvorte Messenger, prečítajte si správy a appku korektne zatvorte. Nezanecháte po sebe žiadne stopy a kolegovi, ktorý chcel vymeniť službu, môžete bez ostychu tvrdiť, že ste celý víkend neboli na Facebooku. Lišiacke, čo poviete? 😀

Ak chcete oblbovať rodinu, priateľov či kolegov aj zo stolového počítača alebo notebooku, stiahnite si rozšírenie pre Chrome prehliadač. Facebook Chat Privacy, alebo Unseen, sú dva celkom dobré nástroje pre vaše inkognito. Nezabudnite však, že každá palica má dva konce. To, že tá božská ceckaňa ešte stále nevidela vaše pozvanie na decko červeného, nemusí s určitosťou znamenať, že jej došli mobilné dáta.

Zdroj: ladbible.com | Foto: giphy, pixabay