V dobe, keď som dospieval, ešte neexistoval môj blog akozbalit.sk, preto som si prešiel všetkými možnými stratégiami balenia, ktoré absolvuje drvivá väčšina tragédov. Zhrniem to v základných bodoch.

Najprv (na základnej škole) som dúfal, že si ma dotyčná sama všimne a urobí všetko podstatné ona. Pochopil som však, že tak to nefunguje. Na základe toho som teda začal vyvíjať aktivitu sám, ale bál som sa dať slečne najavo, že mám o ňu záujem viac ako o kamarátku.

Potom som pochopil, že veď vlastne o to ide, no nie? Následne prišla klasická snaha o dokonalé načasovanie a nekonečné vyčkávanie a hľadanie odvahy, čo nežalo moc úspechov.

Každým jedným pokusom som sa poučil a vypracoval som si vlastnú stratégiu, ktorú sme počas vysokej školy so spolubývajúcim zdokonalili a dali jej pracovný názov: Taktika bleskovej vojny.

V čom spočíva jej podstata?

Základnou myšlienkou je nečakať na Godota (aby z toho nebola tragikomédia).

Ide o to snažiť sa skrátiť časový úsek od zoznámenia po prvé regulárne bozkávanie (čím z môjho pohľadu končí fáza balenia a začína fáza budovania a udržania si vzťahu).

Názov pochádza z rovnomennej taktiky Wehrmachtu. Najprv nálet a delostrelectvo, potom tanky a ťažká technika a nakoniec „útok na bodáky“ (if you know what I mean ;) ).

Celá akcia by nemala trvať dlhšie ako dva týždne. V zásade som sa nikdy nezoznamoval s úplne neznámou slečnou.

Vždy tam bola nejaká spojitosť ako spoloční známi alebo priatelia, spolužiaci, susedia atď. Vždy som si takto našiel cestu k zaujímavej slečne.

rand

Zoznámenie len cez kamarátov, spoločných známych, susedov atď. sa môže javiť ako obrovská nevýhoda. Ale nie je. Keď poznáte stovky ľudí a majú o vás dobrú mienku (alebo aspoň nie negatívnu), tak vás pokojne zoznámia so stovkami ďalších ľudí, ak budete chcieť.

Tu je na mieste uviesť, že existuje istá skupina slečien, ktoré sú pri výbere cieľa proste tabu. Predovšetkým partnerky dobrých kamarátov, ich bývalé partnerky, sestry a slečny, ktoré sa aktuálne pokúšajú baliť. Pokiaľ tieto pravidlá porušíte, pravdepodobne prídete o kamaráta. Musíte si zvážiť, čo obetujete. U najlepších priateľov by som náš vzťah neobetoval, ani keby išlo o Claire Forlani pred desiatimi rokmi :)

Krok 1 – Prejavte o ňu záujem

Hneď po zoznámení alebo uvedomení si, že dotyčnú chcete, si musíte prisadnúť a ukázať záujem spoznať ju. Nemusí od začiatku vedieť, či chcete vzťah, se* alebo kamarátku. Veď to možno neviete ani vy. Nechajte jej trochu neistoty.

Celkovo by som prostriedky na prejavenie záujmu rozdelil na verbálne a neverbálne. Ak sa budete veľmi sústrediť na neverbálnu komunikáciu, môže vám unikať verbálna a budete za idiota. Preto je lepšie neverbálnu robiť podvedome a radšej plne vnímať, čo slečna hovorí.

Neverbálnu komunikáciu preto obmedzujem na prirodzené správanie (veď o nič nejde, nezláme vám kosti, ak sa s ňou budete baviť), očný kontakt, nevinné dotyky a prípadne narúšanie jej osobnej zóny (ak si trúfate).

S očným kontaktom to netreba preháňať. Balenie nie je hra, kto prvý uhne pohľadom. Ide o to, aby ste sa dívali do jej očí a vydržali aspoň pár sekúnd. Nie je to také ťažké a pôsobí to prirodzene.

Zároveň využívajte každú príležitosť dotknúť sa jej. Napríklad ak vám podáva nápojový lístok, fotky, knihu, tablet, čokoľvek. Vezmite si to tak, aby ste sa dotkkli jej ruky.

Žiadne držanie, len letmý, akože náhodný dotyk rúk (pozor na ľadové ruky, to sú mínus body). Neviem prečo, ale funguje to, nevyžaduje to veľké sústredenie a môžete sa venovať rozhovoru.

Dotyky môžete postupne stupňovať. Napríklad ju chyť za ruku a doviesť za sebou cez dav od baru k stolu.

Narúšanie osobnej zóny je už vyšší level (s tou jej narúšate aj tú svoju), ale je to spôsob, ako zistiť záujem. Pokiaľ neustupuje, prípadne tiež pristúpi bližšie, isté sympatie (alebo sociopatická porucha) tam budú. :)

Samotný rozhovor nie je výsluch!

Obmedzte otázky a nadväzujte na to, čo hovorí slečna. Nie je to ťažké. Stačí sa sústrediť, počúvať a rozvíjať témy, ktoré ona začne. Ak vám nič nehovoria, tak ich smerujte tam, kde ste doma (témy ako politika, počítače, mobily, autá… sú nevhodné).

Odporúčam zvieratá, filozofiu, cestovanie, divadlo atď. Osvedčilo sa mi rozprávanie zaujímavých príhod (pozn. autora: príhoda, ako si sa ožral a ovracal kamarátovi byt, nie je zábavná).

Rozprávajte pomaly, nahlas a zrozumiteľne. Nechajte čo najviac hovoriť slečnu. Keď sa vyrozpráva, bude mať zo stretnutia dobrý pocit. Dôležitá vec (kde sa často chybuje) je neupravovať svoje preferencie, aby korešpondovali s jej.

Blbosť! Ste chlap, musíte mať svoj názor, stáť si za ním a vedieť si ho obhájiť. To, že ona má rada hip-hop a vy nie, neznamená, že nemôžete mať spolu se*.

rande

Pozor na komplimenty. Tie sú kategória sui generis. Dávam prednosť kvalite pred kvantitou. Pochváliť jej zadok alebo prsia je úplne mimo. Pravdepodobne vie, že má dobrý zadok (prsia…). Poukázať na jej oči alebo nohy, tiež nič moc.

Kompliment musí byť rafinovaný (ako cukor) a vyzdvihnúť niečo (detail), na čom si slečna dala zvlášť záležať. Napríklad účes, make up (že jej zvýrazňuje jej modré oči), nechty, topánky, náušnice… Kompliment nemôže byť holá veta, ale nemusíte ani citovať Shakespeara.

Stačí, keď medzi rečou poviete, že, mimochodom, má pekné náušnice, ako odrážajú svetlo (a chytíte sa ich). Keď viazne komunikácia a nastáva trápne ticho, tak to ukončte (časová tieseň).

Nikdy, ale naozaj nikdy nebaľte slečnu, keď ste pod vplyvom alkoholu alebo drog (ani pohárik na odvahu… je to cítiť a znižuje ti to kredit).

V rozhovore nepoužívajte vulgarizmy a vyhýbajte sa rozprávaniu o svojich bývalých vzťahoch. Ak sa to nedarí, tak aspoň nikdy neohovárajte bývalé partnerky.

Vyzdvihnite svoje úspechy, ale nechvastajte sa. Pokiaľ dokážete zaujímavo rozprávať o svojej práci (štúdiu), tak pokojne hovorte. Pozor, pokiaľ pracujete na referentskej alebo asistentskej pozícii, tak sa vyhýbajte rozhovoru o práci. To je vždy nuda!

Samotný kontakt so slečnou by som rozdelil na niekoľko fáz

Najprv príde ku (nazvime to) skupinovému stretnutiu, keď sa zoznámite.

Nie ste sami a účelom stretnutia je spoznať sa a zistiť, či to stojí za to.

Potom môžu nasledovať ďalšie skupinové kontakty (letectvo a delostrelectvo) a stretnutia vo dvojici (tanky).

Tam vybudujete dostatočnú príťažlivosť, aby ste celé snaženie zavŕšili výmenou telesných tekutín.

Stretnutia nemôžete nechať na náhodu, ale ani to veľmi siliť. Stačí využiť situáciu a prebiehajúce kultúrne akcie (jarmok, múzejná noc, planetárium, zoo, čokoľvek), kde slečnu pozvete.

Pre vysvetlenie: pozvať neznamená, že musíte všetko platiť. Napríklad moja partnerka tvrdí, že pokiaľ ma nespoznala, tak ani netušila, koľko stojí minerálka v bare. :)

Odporúčam formulovať pozvanie nejak takto – „Chcem sa ísť cez múzejnú noc pozrieť na kostru mamuta, ideš so mnou (chceš sa pridať)?“ V otázke vždy predostrite odpoveď, ktorú očakávate. Nikdy ju neformulujte negatívne, ak chcete pozitívnu odpoveď (nechceš ísť so mnou? ZLE).

Osobne sa mi osvedčilo dohodnúť stretnutie, kde okrem cieľa má prísť aj niekto iný (skupinové stretnutie), ale nakoniec to (na váš pokyn) všetci odvolajú a idete len vo dvojici.

Pozor, nevyzerá to ako rande, pretože to nie je rande. Je to stretnutie vo dvojici, kde môžete stupňovať príťažlivosť.

Tu príde na rad zmysel pre humor, nezáväzný rozhovor o čomkoľvek a dobrodružstvo (napríklad výlet neplánovane rozšíriť o ďalšiu atrakciu). Nebojte sa rozhodovať a nezabúdajte na pravidelný očný kontakt a dotyky. V prípade vhodnej konštalácie hviezd si v tejto fáze môžete užiť aj prvý bozk.

par

Množstvo stretnutí je individuálne podľa situácie, ale treba sa držať základnej myšlienky celej stratégie. Čiže zbytočne to nenaťahovať (lebo spadnete do friend zone). V extrémnom prípade postačí jedno skupinové stretnutie, jedno vo dvojici a zteč (útok na bodáky).

Osobne som to nikdy do takého extrému nedotiahol a v zásade 2 – 3 skupinové kontakty, 1 – 2 vo dvojici a zteč. Pre pick-upera bude takýto postup zdĺhavý a príliš veľká investícia času do niečoho neistého. Mám však na vec iný pohľad (píšem o tom v mojich ďalších článkoch na tomto skvelom blogu)

Asi preto, že som náročný pri výbere partnerky a nevidím zmysel vo vymieňaní si telesných tekutín so slečnou, s ktorou nechcem do budúcnosti nič mať (nemyslím rodinu, ale aspoň pár týždňový vzťah a kvalitný sex).

Pri kvalitnej slečne (rozumej: pre mňa sexuálne príťažlivá, inteligentná, zdravo sebavedomá, s perfektným vystupovaním) som ochotný investovať svoj čas a dať tomu šancu.

Okrem toho mám s touto stratégiou 100 % úspech (môže to byť štatistická chyba vplyvom relatívne malej vzorky), takže sa jej držím.

Záverečná fáza alebo teda „útok na bodák“

Ak k nemu nedošlo už v predchádzajúcej fáze, predstavuje bodku za celým procesom.

Po jej úspešnom prevedení si dovoľujem tvrdiť, že slečna je zbalená. Dôležitý je rámcový plán. Nepotrebujete naplánovať detaily. Predovšetkým musíte vymyslieť miesto a čas, a to tak, aby ste boli sami a nikto vás nerušil.

Ako vhodné sa mi osvedčili pozeranie filmu pri vínku alebo spoločné varenie. Ale fantázii sa medze nekladú. Po stretnutí vo dvojici by nemal byť problém pozvať slečnu k sebe alebo k nej domov na dobrý film (napríklad taký, o ktorom ste sa rozprávali, že je super a ona ho nevidela).

Spoločné pozeranie filmu na gauči či na posteli je ideálna príležitosť rozvinúť „náhodné“ dotyky na úmyselné hladenie a postupne prejsť na bozkávanie sa.

Takisto v prípade varenia spoločného víkendového obedu (predpokladom sú aspoň znalosti základov varenia) sa okolo seba motáte a zrazu…

V oboch prípadoch je vhodný ako katalyzátor a odbúravač posledných zábran na oboch stranách alkohol, najlepšie víno. Ak neviete, či slečna pije biele alebo červené, tak ružovým nič nepokazíte.

Rande

Ak sa vo víne vôbec nevyznáte a neviete vybrať, tak hľadajte suché, odrodové alebo akostné víno, najlepšie neskorý zber. Fľaša dobrého vína pod 5 € sa ťažko hľadá (Život je krátky na to, aby sme pili zlé víno).

Cieľom nie je slečnu opiť, ale uvoľniť atmosféru na oboch stranách, aby došlo k tomu, čo obaja chcete. A ak sa to vymkne spod kontroly, tak sa môžete vyhovoriť na alkohol :D

Záverom by som ešte uviedol, že v prípade dodržania uvedeného postupu je veľmi pravdepodobné, že vám utečie dej filmu alebo prihorí obed. Ale to je už jedno, keď je noha v noháve.

Že sa situácia dobre vyvíja neznamená, že ju hneď otočíte naruby a narvete jej ho do huby. Ale galoša na kamoša by mala byť poruke.

Útok zo zálohy

Vtip celej stratégie je v tom, že slečna vie v zásade od začiatku, o čo ti ide. Vy jej to ale nikdy na rovinu nepoviete. Idete spolu von a nie je to rande, komunikujete s ňou a nie je to balenie…

Proste to všetko nejak vyplynie zo situácie. Obrovská výhoda uvedeného postupu je v tom, že nevyžaduje žiadnu extrémnu odvahu.

par18

Všetko prebieha naoko len tak mimochodom. Riziko ale vidím v možnosti rýchleho pádu do friendzone v prípade váhania a pasivity.

Verím, že som vás inšpiroval a možno to v praxi vyskúšate. V každom prípade ostaňte verný tomuto blogu. Predsa len sa nejedná o komplexný návod, ktorý každému zabezpečí jeho vysnívanú partnerku (Pamätajte… kto veľmi vyberá, ten masturbuje!)

K jednotlivým fázam sú nutné aj znalosti obsiahnuté na tomto blogu a v projektoch. Použite menu, vyhľadávanie či len tak prechádzajte článkami. Tak si ich naštudujte, staňte sa Magnetom na ženy a získajte ženu svojich snov. :)

Tento článok vám priniesol blog akozbalit.sk

Chcete vedieť, kedy vás žena chce, túži po vás a chce sa s vami bozkávať?

Stiahnite si PDF – Ako zistíš, že ťa chce? Nájdete v ňom 5 chýb, ktoré keď budete robiť, tak vás vždy bude brať iba ako kamaráta či brata.