Či už ste fanúšikom Cristiana Ronalda alebo nie, musíte uznať, že je jedným z najlepších exekútorov pokutových kopov. Úspešnosť penált zahraných portugalským superkanonierom nebude ďaleko od 100 %.

Svoj pokus premenil aj v osemfinálovom zápase Ligy majstrov proti francúzskemu PSG, ktorý si po výsledku 1:3 z Madridu do domácej odvety príliš priaznivý výsledok neodniesol. Oku pozorného fanúšika však neuniklo, že Ronaldova penalta sa mierne vymykala normálu.

Lopta totiž pred zásahom kopačky Cristiana Ronalda mierne nadskočila. Portugalec ju tak následne mohol trafiť lepšie do ťažiska, resp. akoby z voleja. Väčšina fanúšikov futbalu si povie, že to bola náhoda, avšak všetky pochybnosti poprel jeho bývalý spoluhráč z Manchestru United Rio Ferdinand. Ten v pozápasovom štúdiu v rozhovore pre televíziu BT Sport prezradil, že Cristiano Ronaldo túto techniku bežne trénoval ešte v drese “Červených diablov”: “Zvykol to robievať na tréningu, prisahám. Je to šialené, ale robieval to.” 

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Táto technika spočíva v tom, že Ronaldo prenesie svoju váhu do ľavej nohy a dupne ňou na trávnik tesne vedľa lopty, čo spôsobí, že lopta mierne nadskočí. Následne ju tak futbalista môže trafiť “z voleja” a razancia kopu je podstatne vyššia. Presvedčil sa o tom aj samotný brankár PSG Alphonse Areola, ktorý síce smer Ronaldovej penalty vystihol, no proti tvrdej strele nemal nárok.

Detail penalty Cristiana Ronalda proti PSG

Penalta Cristiana Ronalda proti PSG

Zdroj: Espn.com, Twitter | Foto: Twitter