Vatikán má rozlohu len 44 hektárov, no napriek týmto miniatúrnym rozmerom je jeho vplyv obrovský. Podľa mnohých konšpiračných teoretikov sa práve vo Vatikáne ukrývajú dávne tajomstvá, ktoré dodnes cirkev využíva pre upevnenie svojej moci.

Pozornosť väčšiny konšpirátorov sa sústreďuje predovšetkým na tajný vatikánsky archív. Nájdete tu nekonečnú spleť chodieb a 83 kilometrov políc doslova prehýbajúcich sa pod ťarchou tajných dokumentov. Mnohí ľudia veria, že práve tu cirkev ukrýva historické tajomstvá, ktorých odhalenie by ju mohlo poškodiť či dokonca definitívne zničiť.

Mohlo by ísť o hrozné svedectvá upaľovania „čarodejníc“ z čias inkvizície, zverejnenia záznamov o nespútaných orgiách alebo o nové detaily mimoriadne krvavého boja proti mocnému rádu Templárov. Niektorí odvážlivci však vo svojich tvrdeniach idú oveľa ďalej. Tvrdia, že cirkev v priestoroch vatikánskeho archívu stáročia uchováva dôkazy o nevhodných častiach Ježišovho života či dokonca jasné dôkazy o tom, že nikdy neexistoval. Pravdou je, že v minulosti cirkev bežne vystavovala dôkazy o živote Ježiša. Jednalo sa napríklad o úlomky kríža, posmrtného rubáša atď… S príchodom moderných technológií sa však tieto relikvie jednoducho stratili alebo boli natrvalo uzamknuté v útrobách vatikánskeho archívu. Prirodzene teda vyvstáva otázka – prečo? Prečo sa cirkev rozhodla svoje relikvie uzamknúť pred zrakom sveta práve teraz, keď nám ako dôkazy slúžili stovky rokov? Jednalo sa skutočne len o podvod?

vatikansky archiv

Ďalší fanúšikovia spikleneckých teórií veria, že vo vatikánskom archíve možno nájsť dôkazy o existencii samotného diabla či zatajované informácie o legendárnom svätom grále. Posledná kategória konšpirátorov verí, že práve tu nájdeme nesporné dôkazy o existencii mimozemšťanov. Jasný dôkaz prepojenia Vatikánu a mimozemským civilizácií vidí v niektorých cirkevných obrazoch starých majstrov. Napríklad na obraze „Madona a sv. Giovannino“ vidíme v popredí Pannu Máriu, pričom v pozadí sv. Giovaninni vzhliada k objektu, ktorý nápadne pripomína lietajúci tanier.

madonaNa ďalšom obraze, ktorý nesie meno „Zázrak Panny Márie snežnej“ zasa môžeme vidieť Máriu a Ježiša a priamo pod nimi niečo, čo by sa dalo považovať za celú flotilu lietajúcich tanierov.

panna maria sneznaĎalším „tromfom“ v rukáve mnohých konšpirátorov je existencia prinajmenšom veľmi zvláštnych kostrových pozostatkov, ktoré našli robotníci pod vatikánskou knižnicou ešte v roku 1998. Jedná sa predovšetkým o ľudské lebky, ktoré však majú nezvyčajne vysoké čelo. Podobné natiahnuté lebky možno vidieť v novodobých scifi filmoch, na starých egyptských pergamenoch či vyryté priamo na stenách pyramíd. V roku 1998, kedy bol tento objav ohlásený, nechal pápež Ján Pavol II celú lokalitu uzavrieť za sprievodu vatikánskej polície a armády. Po nejakom čase sa pozostatky stratili a v súčasnosti ich miesto nie je známe. Ležia aj tieto kosti ukryté niekde v nekonečnej spleti chodieb tajných vatikánskych archívov?

KU2.3.5_Vatican_img8

Pravda, súčasťou Vatikánu je aj súkromné moderne vybavené observatórium a pred pár rokmi sa tu organizovala konferencia na tému existencie mimozemského života. Ako sa vyjadril zdroj priamo z Vatikánu: „My robíme ten druh vedy, ktorý by NASA nikdy nedokázala zaplatiť.“ Je nesporné, že Vatikán disponuje umeleckými zbierkami nevyčísliteľnej hodnoty a jeho banka doslova astronomickými čiastkami peňazí. V podstate hovoríme o ekonomicky najúspešnejšom štáte v histórii ľudstva.

mimakPrečítajte si tiež:
Vedci našli mimozemšťanov. Ľudstvo sa pokúsi o kontakt!

 

Tak čo myslíte, naozaj je vo vatikánskom archíve ukryté niečo, čo cirkev nikdy neukáže svetlu sveta? Čo by to mohlo byť? Budeme vďační za každú novú informáciu alebo tip v komentároch na facebooku!

Foto: messagetoeagle.com, coolinterestingstuff.com, khanacademy.org, dailymail.co.uk, stjohnthebaptistcc.org