Skalní fanúšikovia festivalu Sziget majú zrejme dni od 10. – 17. augusta 2016 dávno vyhradené pre toto hudobné šialenstvo, ktoré sa už po 23-krát uskutoční na zelenom ostrove v centre Budapešti. Organizátori postupne odhaľujú hviezdy festivalu, a tak k Sii, Davidovi Guettovi, Muse či Rihanne najnovšie pribudlo ďalších deväť mien.

Aj keď podľa doposiaľ zverejnených interpretov tohtoročného hudobného maratónu s názvom Sziget by sa zdalo, že je už line-up konečný, organizátori stále prekvapujú s novými menami účinkujúcich. Brány maďarského festivalu, ktorý každoročne navštevujú fanúšikovia z viac ako deväťdesiatich krajín sveta, tento rok privítajú hviezdy ako Rihanna, Muse, Sia, Noel Gallager, David Guetta, The Lumineers, Chvrches, Bastille, Sum 41 či John Newman. Podľa najnovších informácií sa však už do programu zaradilo aj deväť nových mien. Medzi nimi Manu Chao La Ventura, Hardwell, Kaiser Chiefs, Fidlar, Boys Noize, Dillon Francis, Movits!, Vinai a DJ Sliink

Hardwell, holandský progresívny a electro housový DJ, DJ No. 1 podľa DJ Magazine v roku 2013 a 2014, bude festival klincovať záverečnou show v utorok 16. augusta.

Dôkazom, že je festival naozaj topkou a svoje si tu nájdu priaznivci všetkých žánrov, je aj to, že 5-dňové permanentky sú už fuč. A to je len marec.:)

Rihanna feat. Drake – Work

Sia feat. Shia LaBeouf & Maddie Ziegler – Elastic Heart

Hardwell feat. Jason Derulo – Follow me