Kto tvrdí, že pesničku Macarena od Los del Rio nepozná, určite klame! Spievali sme si ju už ako malé deti a dodnes je číslom jeden medzi odrhovačkami na oslavách narodenín, diskotékach či dokonca svadbách. Viaže sa k nej i špecifický tanček, ktorý si v opitosti radi zatancujeme, i keď ho vôbec neovládame. Viete však, o čom táto pesnička vlastne je? Budete prekvapený!Slovo Macarena označuje ženu, ktorá chodí na tanečný parket baliť mužov, čo sa spomína hneď v prvých veršoch:  „When I dance the call me Macarena, and the boys they say „que estoy buena“. Voľne to môžeme preložiť ako: „Keď tancujem, volajú ma Macarena a chlapci hovoria „ty si ale pekná“.

Ďalej Los del Rio spievajú, že ženy v 90-tych rokoch boli rovnaké ako dnes a veľmi ľahko ste si ich mohli z diskotéky priviesť k sebe domov. Skladba pokračuje slovami: ,,Všetci má chcú, no nemôžu ma mať, tak prídu a tancujú vedľa mňa. Hýb sa so mnou, namotávaj ma a ak v tom budeš dobrý, vezmem ťa so sebou domov.”

Všetci má chcú, no nemôžu ma mať, tak prídu a tancujú vedľa mňa. Hýb sa so mnou, laškuj so mnou a ak v tom budeš dobrý, vezmem ťa so sebou domov.

Postupne text naberá na obrátkach a my sa dozvedáme, že slečna Macarena je pekné číslo, ktoré sa s mužmi hrá podľa nálady. ,,Nemusíš sa môjho frajera báť, chalana čo sa volá Vittorino, HA! Nechcem ho, nemôžem ho vystáť, nebol dobrý, takže som ho…” Oklamala? Podviedla? Namazala medom? To sa dozvieme už o chvíľu.

,,Nemusíš sa môjho frajera báť, chalana čo sa volá Vittorino, HA! Nechcem ho, nemôžem ho vystáť, nebol dobrý, takže som ho…”

A teraz prichádza najvulgárnejšia časť: ,,Čo som mala robiť, keď ten môj je mimo mesta a jeho dvaja kamaráti boli skutočne dobrí.”

Vedeli ste, že celý ten čas ste si spievali pesničku o nevernej žene, ktorá si to rozdala s dvomi chlapmi naraz? Myslíme si, že nie. :-D

Los del Rio – Macarena

Zdroj: Unilad | Foto: Giphy, YouTube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Lukáš K
Mladý chalan zaoberajúci sa novinkami blúdiacimi nekonečnými vodami internetu. A ženami, rozhodne ženami.