Mladá sympatická blondínka menom Angelique Duchemin sa zo svojho titulu majsterky sveta v boxe nestihla radovať príliš dlho. V mladom veku umrela len pár mesiacov po veľkom víťazstve.Angelique pochádzala z Francúzska a vo svete boxu sa jej otvárala sľubná kariéra. Za sebou mala 14 výher zo 14 zápasov a mala ju čakať svetlá športová budúcnosť. Len v decembri 2015 získala sympatická blondínka titul európskej šampiónky a v máji 2017 sa jej podaril ešte väčší úspech, keď vyhrala titul svetovej šampiónky.

Na svoje tréningy sa tvrdo pripravovala a v októbri 2017 ju čakalo obhájenie titulu, ktorého sa však už nedočkala. Za všetkým malo byť zrejme vysoké nasadené tempo, ktoré telo mladej ženy nezvládlo.

Pred pár dňami sa Angelique v rodnom Francúzsku vydala na bežný tréning ako po iné dni. Krátko po nástupe do ringu ale náhle skolabovala a privolaní záchranári už mohli len skonštatovať smrť. Ako príčinu úmrtia potvrdili infarkt, čím len dokázali prepracovanosť 26-ročnej boxerky. Na sociálnej sieti sa od jej obdivovateľov zbierajú obdivné komentáre a želania úprimnej sústrasti rodine.

Angelique Duchemin

VIAC ŠPORTU nájdete na SportovyMagazin.sk – TU

Zdroj: thesun.co.uk | Foto: Instagram

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Retro
Riadi sa heslom Čo ťa nezabije, to ťa trafí nabudúce. Preto najradšej kľučkuje, hlavne medzi ženami. Svoje skúsenosti a postrehy zo života hádže na papier, alebo za hlavu.