Ešte poriadne ani neutíchol ošiaľ zo snímky Avengers: Age of Ultron a Marvel už v júni predstaví svoj film o ďalšom superhrdinovi z kolekcie Avengers. Pojde o Ant-Mana (alebo ak chcete Mravčieho muža), ktorý sa v komiksoch po prvýkrát objavil už v roku 1962.

Spoločnosť Marvel Studios si jednoducho zaumienila, že to roztočí naplno. Už po spomínanej snímke Avengers: Age of Ultron, ktorá po uvedení do kín, mimochodom, celosvetovo prekonala hranicu miliardy dolárov za 24 dní, nám “Marveláci” v spolupráci s Walt Disney Studios Motion Pictures naservírujú komiksového superhrdinu menom Ant-Man.

Ant-Man má vzácny dar: dokáže zmenšiť svoju podobu, ale zároveň znásobiť svoju silu.

Stoličku režiséra obsadil Peyton Reed, scenár napísali Edgar Wright, Joe Cornish, Adam McKay a Paul Rudd. Superhrdinu si v hlavnej role zahrá Paul Rudd a úlohu jeho náprotivku Yellowjacket-a dostal Corey Stoll. Aby sa nezabudlo, existujú dve podoby tohto superhrdinu – už spomínaná stvárnená Paulom Ruddom a druhou je postava Hank Pym, ktorá je vo filme stvárnená Michaelom Douglasom.

Prípravy sa začali už v roku 2006, ale po nezhodách s produkciou Wright v máji 2014 projekt opustil. Už vyššie spomínaný Adam McKay bol najatý, aby scenár prepísal, a tak sa už teraz môžeme tešiť do kina. Vďaka traileru sa dozvedáme, že Ant-Man bude plný akcie, efektov a humoru.

Premiéra je naplánovaná na 23. júla 2015 pre Slovensko a 16. júla pre Česko.

Zdroj: Youtube