U väčšiny samcov sú si vedci odpoveďou pomerne istí, nakoľko prirodzene dochádza k výronu semena, čo sa dá považovať za hmatateľný dôkaz. Ako je to ale u zvieracích samičiek? Sú niečoho takého schopné, alebo je orgazmus výsadou ľudských žien?Odpozorovať orgazmy samičiek zvierat je pomerne náročnou úlohou hlavne preto, že veľká časť živočíšnych druhou postráda mimiku. Navyše, rozlíšiť u zvierat bolesť od rozkoše len podľa výrazu tváre je takmer nemožné.

schranka-07

Vedci sa preto rozhodli pristúpiť k experimentu v laboratórnych podmienkach, pri ktorom boli genitálie samíc stimulované umelo. Na základe pozorovaní genitálnych kontrakcií sa pozitívny výsledok dostavil u samíc myší, kráv, feniek, kobýl a opíc. Otázkou však ostáva, či sú samice schopné dosiahnuť orgazmu aj počas kopulácie. Styk medzi zvieratami totiž trvá veľmi krátko, rámcovo môžeme hovoriť len o niekoľkých sekundách. Čo však možno u zvierat dokázať 100 percentne, je masturbácia. Najčastejšie sa jej oddávajú samičky krýs, sloníc, veveričiek, psov, opíc a z rýb sú najväčšie dračice samičky delfínov.

Nuž, tak sa zdá, že na stupnici priorít je pre zvieratá pohlavný styk len v tesnom závese za jedlom, takže  my ľudia nakoniec až takí rozdielni nebudeme… :)

Zdroj|Foto: Pixabay.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Alabuk
Šéfredaktor momentálne najrýchlejšie rastúceho portálu pre mladých - FUNmagazín.sk. Je mladý, trochu uhundraný, no vždy pripravený vás zásobovať množstvom videí a zaujímavostí z celého sveta!