Kanadská dvojica vedcov Christian Joyal a Julia Carpentier sa nedávno pustila do výskumu sexuálnych úchyliek. Po čom ľudia túžia a čo sú ochotní vyskúšať. Výskum prebiehal v Kanade, ale podľa slov dvojice spomenutých vedcov, možno výskum označiť ako vierohodný nielen pre Kanadu, ale aj pre celú Severnú Ameriku a Európu.

Kanadskí vedci sa vo výskume zamerali na to, ako je to v skutočnosti so se*uálnymi úchylkami. V prieskume, do ktorého sa zapojilo tisíc mužov a žien vo veku 16 – 64 rokov, kanadskí vedci zisťovali, aké skúsenosti majú ľudia so se*uálnymi úchylkami a koľko z nich po nich túži. Túžbu po nich mala takmer polovica respondentov a tretina z nich priznala, že si už “čo-to” vyskúšala aj na vlastnej koži.

Najčastejšou úchylkou, po ktorej ľudia z výskumu tužili, bol voyerizmus, čo je se*uálna úchylka, pri ktorej sa dosahuje vyvrcholenie tajným pozorovaním pohlavného styku iných osôb. Voyerizmus by si chcelo vyskúšať 35 % opýtaných a ďalších 26 % sa priznalo k fetišizmu, čo je uctievanie neživej veci pri pohlavnom styku. Rovnako 26 % dosiahol frotérizmus. Frotér je človek pohlavne sa ukájajúci trením o osoby opačného pohlavia. Hra na pánov a poddaných v spálni, teda tzv. sado-maso, láka 19 % opýtaných.

nohy

 

Výskum tvrdí, že ľudia, ktorí sa k svojím túžbam priznali, majú spokojnejší se*uálny život ako tí, ktorí nie. Jedna z hlavných postáv výskumu Julia Carpentier dodala, že ženy, ktoré túžia po masochizme, nechcú, aby sa masochizmus stal skutočnosťou a radšej si ho ponechávajú v sebe vo forme predstáv a snov.

Nuž aj keď dámy tvrdia, že to chcú len vo forme snov, my chlapi sme tu práve preto, aby sme ženské sny zmenili na realitu.:P

Foto: Facebook.com, Tumblr.com