Zmizol ako teplé rožky, ak nie ešte rýchlejšie. Tak stručne by sa dala popísať predajnosť najnovšieho miláčika z britskej produkcie McLaren. Nový McLaren 675LT Spider je limitovaný model v počte 500 kusov a automobilka ho uviedla začiatkom decembra, pričom po necelých 2 týždňoch podala oficiálne stanovisko, v ktorom hlási, že je vypredaný!

Poprieť krásu a kvalitu tohto otvoreného superšportu sa rozhodne nedá, avšak jeho výpredaj je o to šokujúcejší, že sa reálne na cesty a k majiteľom nedostali ešte ani prvé kusy, keďže dostupné budú až v priebehu budúceho roka.

Majitelia za ne vysolili riadny obnos peňazí, zhruba 285 450 libier, čiže viac než 396-tisíc eur a pri individuálnom vyhotovení a špeciálnych úpravách sa suma môže vyšplhať až na pol milióna eur. Časť z majiteľov si model zakúpila dokonca ešte pred oficiálnou premiérou vozidla a dopomohla tak k tomuto rýchlemu výpredaju. Nuž o nejakých drobných sumách nemôže byť v tomto prípade reč. Musíme ale dodať, že tie „oči“ sú hodné každého investovaného centu, veď posúďte sami.

01 02 04 05 06 07 08

Foto: McLaren