Viacerí Slováci zostali poriadne zaskočení posledným vyjadrením Slovenského futbalového zväzu. Naše najbližšie zápasy kvalifikačnej skupiny sa totiž nebudú hrať na novom štadióne v Bratislave! 

Slovensko má v kvalifikácii na ME 2020 na svojom konte zatiaľ tri zápasy s bilanciou šiestich bodov. Dve nasledujúce stretnutie odohrajú naši reprezentanti v septembri proti Chorvátsku a Walesu. Nebude to však na štadióne v Bratislave, ako sa pôvodne očakávalo, ale v Trnave. Nové Tehelné pole totiž nespĺňa podmienky UEFA!

„UEFA poslala Slovenskému futbalovému zväzu oficiálnu správu z májovej obhliadky Národného futbalového štadióna, v ktorej konštatuje, že viacero technických požiadaviek pre splnenie podmienok udelenia kategórie 4 nebolo doposiaľ splnených,“ píše sa v oficiálnej správe na stránke SFZ.

Vo vyjadrení SFZ sa ďalej uvádza, že predpredaj vstupeniek na obidva domáce zápasy sa začne 1. augusta 2019. Cena lístkov v prvej kategórii bude 52 eur, v tej druhej 28. Len pre úplnosť dopĺňame, že Slovensko je momentálne na druhom mieste kvalifikačnej skupiny E za Maďarskom.

Zdroj: Futbalsfz.sk | Foto: Facebook