Rešpektovaný britský profesor Stephen Hawking v poslednom období neustále hovorí o tom, že ľudstvo nečakajú dobré časy. Poukazuje na to, že život na planéte Zem časom ohrozia nielen prírodne katastrofy, ale aj umelá inteligencia.Stephen Hawking na významnom summite v Pekingu varoval ľudstvo, že o necelých 600 rokov bude z planéty Zem iba horiaca guľa, čo by znamenalo istý zánik. Podľa jeho slov by mal byť dôvodom tejto skazy neustály rast obyvateľstva a s tým spojené zvyšujúce sa požiadavky na energie.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Aby sa ľudstvo zachránilo, malo by sa inšpirovať americkým seriálom Star Trek a odvážne ísť tam, kde nikto predtým nešiel. Vhodným kandidátom je najbližšia hviezda Alpha Centauri. Uznávaný profesor podporuje projekt Breakthrough Starshot, ktorý plánuje vyslanie nanosond k najbližšej hviezde do 20 rokov.

Vyslané nanoplavidlo na svetelnom lúči by doletelo k Marsu za menej ako hodinu. K Plutu by sa dostalo za niekoľko dní a k hviezde Alpa Centauri by to trvalo približne dvadsať rokov. Hviezdny systém Alpha Centauri, ktorý je najbližším hviezdnym systémom pre slnečnú sústavu, je vzdialený 25 miliárd míľ (4,37 svetelných rokov). Dnešnou najrýchlejšou kozmickou loďou by to trvalo asi 30 000 rokov.

Zdroj: Mirror.co.uk | Foto: Facebook, YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.