Staré počítače, prvé konzoly, slabá grafika, ale o to väčšia zábava. Tí skôr narodení si pamätajú hry, ktoré ovládali naše životy. Výber nebol veľký, a preto sme sa tešili z každej hry ktorá vyšla. Pravdou je, že nie každý vlastnil konzolu alebo počítač, a tak sme sa stretávali u kamarátov, aby sme si poriadne zahrali. ManMagazin.sk vám predstavuje staré hry, ktoré si určite pamätá väčšina z vás skôr narodených.:)

 

Crash Bandicoot: Warped (1998)

Crash Bandicoot

Crasha nemusíme asi nikomu bližšie predstavovať. Ak ste vlastnili niekedy PlayStation 1, tak ste už určite hrali túto hru. Hlavným hrdinom je legendárna líška v modrých nohaviciach, ktorá prechádza rôzne levely a hľadá fialové diamanty. Ničíte krabice plné jabĺčok, za ktoré následne získavate životy. Dávali ste si pozor na červené a zelené škatule s nápisom TNT, ktorých keď sa dotknete vybuchnú a váš duch iba vyletí do neba alebo zostanú po vás iba topánky. Po prejdení všetkých kôl vás čakal vždy “zabijak”. Hra bola taktiež súčasťou legendárnej televízno-telefonickej súťaže s názvom Maxihra. Jednoducho klasika, ako sa patrí aj dodnes!

Doom (1993)

Doom

Doom je 3D akčná počítačová hra pre PC vyvinutá firmou Id Software. Priaznivci akčných strielačiek strávili nad touto hrou nejednu noc. Obludy, zbrane rôznych kalibrov, veľa krvi a chuť strieľať učarovali nejednému mladému chalanovi. Ak ste typ človeka, ktorý sa rád brodí v potokoch krvi, hra je rozhodne pre vás. Vašou úlohou je dostať sa z pevnosti a postrieľať všetky monštrá, ktoré sa vás usilujú zabiť a pochutnať si na vás. Na dnešnú dobu dosť nevkusná grafika, ktorá poskytuje neslávne ‘kocky’, ale pre tú dobu veľký trhák.

Grand Theft Auto 1 (1997)

GTA 1

Akčná hra, ktorú netreba ani predstavovať.  Jej korene siahajú do roku 1997, kedy svetlo sveta uzrelo prvé vydanie. Hlavnou črtou všetkých častí GTA je voľnosť pohybu. Tá sa uplatnila už v prvej časti tejto famóznej hry. Kradnete autá, získavate peniaze a plníte misie. Misie získavate po telefóne, prípadne v danom aute. Na rozdiel od najnovšieho GTA V, ktoré je dokonale realistické, v prvej časti si užijeme pohľad zhora a tiež kockovanú grafiku. Bezpochyby Rockstar Games už prvou časťou odštartovali takú mašinériu, ktorá na svojich obrátkach iba naberá.

Prehistorik/ Prehistorik 2 (1991/1993)

Prehistorik

Hra, ktorú hrával snáď každý. V hlavnej úlohe sa predstavil polonahý, zarastený neandertálec s neukojiteľným apetítom pre jedlo. Samozrejme nerozlučnú dvojku tvorí so svojim kyjakom, vďaka ktorému zabíja nepriateľov. Princípom hry je prejdenie všetkých levelov a zozbieranie čo najvyššieho počtu bodov, ktoré sa pri každom získaní ukazujú na kostičkách. Každopádne skvelá hra na logiku a pobavenie.

Vlak (1993)

Vlak

Hra Vlak je výborným klonom hry Snake (had), ktorý sme hrávali ešte na mobile Nokia 3310. Tento počin má na svedomí český programátor Miroslav Němeček. Princíp hry je jednoduchý –  vláčikom zbierate rôzne predmety a pritom nesmiete do ničoho naraziť. Na tejto hre vyrastal nejeden gejmer a väčšina z nás sa k nej dostala, aj keď možno iba na jedno zahranie. Miroslav dal skvelý príklad, čo všetko sa dá vtesnať do 13kb a zaujať pozornosť hráča.