Odkladať si starožitnosti sa občas vypláca, aj keď sú väčšinou tieto predmety len našou pamiatkou na detstvo či mladosť a pre nikoho iného nemajú reálnu hodnotu. To však nie je prípad hodiniek, ktoré doniesol k znalcovi istý starček z USA.

Starší muž našiel v pivnici staré hodinky značky Rolex vyrobené v roku 1960, ktoré mal odložené dokonca v originálnom balení. S týmto “drobným pokladom” sa rozhodol zájsť do televíznej relácie Antique Roadshow, kde pred televíznymi kamerami ohodnocuje znalec starožitnosti prihlásených ľudí. Tentokrát však ostal zaskočený aj sám znalec.

Muž zavítal do relácie s tým, že ak by mu povedali, že jeho staré hodinky, ležiace dlhé roky v pivnici jeho domu, majú hodnotu tisícpäťsto dolárov, bude spokojný. Ich pôvodná cena z roku 1960 bola totiž “len” stodvadsať dolárov, pričom pod vplyvom inflácie by sa ich vtedajšia suma dnes rovnala približne sedemsto dolárov.

Realita ale bola celkom iná. Dedkove hodinky majú podľa odborníka hodnotu pohybujúcu sa okolo štyridsaťtisíc dolárov a originálne balenie ich cenu zdvojnásobuje. Pozrite sa na reakciu muža, ktorého staré hodinky ROLEX GTM MASTER MODEL v originálnom balení majú hodnotu 75 000 dolárov!

*Reakcia príde v poslednej minúte, no pre tých, ktorí vedia dobre po anglicky, odporúčame pozrieť si celé video.

Zdroj/YouTube: YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Martin F
Chalan, ktorý vyrastal v byte oproti futbalovému štadiónu v meste so športovým duchom - v Dubnici nad Váhom. Milujem šport, najmä futbal, v telke nepohrdnem ani tenisom, basketbalom, hokejom ... a posledný rok som sa stal tak trochu závislý na šípkach. Život si taktiež neviem predstaviť bez rockovej/metalovej hudby. ... a samozrejme bez vtipov a srandy, ktorú veľmi nerád kazím a nemám problém si robiť ju ani sám zo seba