Strety s lesnou zverou na slovenských cestách nie sú ničím výnimočným. U nás môžu vodiči najčastejšie naďabiť na srny, jelene, daniele a diviaky, naozaj raritou by bolo zazrieť pri ceste nejakého zatúlaného medveďa. 

Ak ste počas jazdy autom zažili nepríjemnú situáciu, kedy vám do cesty vbehla nejaká zver, určite vám vtedy poriadne lepilo. Takéto nečakané okamihy možno ale vidieť podstatne častejšie napríklad na takej Aľjaške. Dôkazom je video, v ktorom si dostihy s vodičkou dali dvaja vlci. Žeby prvý zožral druhému večeru a druhý sa mu chcel za to pomstiť? Alebo išlo o partnerskú naháňačku, pri ktorej vlk žiadal od vlčice splnenie manželských povinností? Pravdou zostáva, že rýchlosť mali poriadnu.

Ďalšie video je z trochu iného súdka. Jeho dej sa odohráva na Safari pred zrakmi turistov, ktorí určite očakávali, že nejakú tú šelmu z okienka svojho auta uvidia. Ich očiam sa však naskytlo iné nečakané divadlo – cez cestu ako o život prebiehalo desiatky impalov, ktorí doslova leteli. Pozrite si unikátne zábery, aké môže poskytnúť len príroda.

https://www.youtube.com/watch?v=uD6wdrVFc0g

Zdroj: YouTube