Súťažiaci a diváci na polmaratóne v kanadskej Alberte zažili obrovský šok. Do pretekov sa totiž už od ich začiatku zapojila aj fenka menom Ludivine. A to, ako v nich dopadla, vyrazilo všetkým dych! 

Príbeh, ktorý sa odohral už pred dvoma rokmi v januári 2016, sa dostal na verejnosť až dnes. Pred pretekmi sa podľa slov majiteľky April Hamlin predrala Ludivine cez zábradlie a postavila sa na štart vedľa nej. Majiteľka povedala, že sa najprv cítila trápne a trochu sa aj bála, či psík nebude ostatným bežcom prekážať a obmedzovať ich. Nakoniec nevznikli žiadne problémy a sučka tieto vyše dvadsať kilometrové preteky dokončila. A to nie je všetko.

Aj napriek tomu, že sa dvakrát zastavila, aby oňuchala mŕtveho králika pri ceste, tak sa dokázala umiestniť na skvelom siedmom mieste. Časom 1:32.56 ohúrila všetkých a vyslúžila si nielen čestnú medailu, ale aj obrovskú internetovú popularitu. Jej majiteľka sa navyše dokonca vyjadrila, že sa Ludivine javí skôr ako veľmi lenivé zvieratko. Nuž, aj my by sme chceli byť minimálne tak leniví, ako tento úspešný psík! 

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Facebook