Home MIX Šport je lifestyle: Rozhovor so slovenským zástupcom kategórie men´s physique Petrom Košarkom!

Šport je lifestyle: Rozhovor so slovenským zástupcom kategórie men´s physique Petrom Košarkom!

0
Šport je lifestyle: Rozhovor so slovenským zástupcom kategórie men´s physique Petrom Košarkom!

Šport je pre mnohých nadšencov záľubou, no taktiež aj životným štýlom. Existuje nespočetné množstvo rôznych druhov športov. V tomto rozhovore vám predovšetkým priblížime šport, ktorému sa venuje v súčasnej dobe množstvo mladých ľudí, no nepohrdnú ním ani staršie vekové kategórie. Áno, je to fitness. Prichystali sme si pre vás zaujímavý rozhovor s mladým trénerom a profesionálnym fitnesákom.

Kategória, ktorej sa Peter venuje, sa nazýva men´s physique. Mnohí z vás možno nepočuli, čo to men´s physique vlastne je. Jedná sa o súťaž, kde by mohli nájsť uplatnenie všetci dobre vyzerajúci muži, ktorí na sebe dlhé roky pracujú. Dôležitým faktom je ale to, že ich svalová hmota nedosahuje nadrozmerné parametre, aké sú potrebné pri súťažení v klasickej alebo váhovej kulturistike. Oslovili sme Petra, aby vás trochu vtiahol do sveta fitness a zodpovedal nám naše zvedavé otázky. Vychutnajte si rozhovor s týmto mladým sympatickým športovcom.

Ahoj Peťo. Na úvod sa môžeš našim čitateľom predstaviť, koľko máš rokov, odkiaľ si a aké sú tvoje záľuby? 

Ahoj, pozdravujem čitateľov. 🙂 Pochádzam z Košíc, z mestskej časti Šaca. Mám 30 rokov a športu sa venujem v podstate celý život. V posilňovaní som sa našiel a začal som to brať vážnejšie asi pred 4 rokmi a odvtedy ma to drží až dodnes. Moje záľuby sú šport, cestovanie, spánok, filmy, trénovanie s ľuďmi, varenie a čítanie.

Ako dlho sa venuješ posilňovaniu?

Ako som už spomenul, tak vážnejšie sa tomu venujem posledné 4 roky, aj keď som cvičil už od mala. Pamätám si, že sme mali doma 5-kilovú činku, s ktorou som už vtedy precvičoval bicepsy (ha-ha)… Takže k tomuto športu som mal blízko už od dávna.

Ako si sa dostal k športu? A prečo práve fitness?

Bol som dieťa, ktoré neobsedelo na zadku, ale behalo stále niekde po vonku, hrával som hokej, futbal a podobne. Vždy sa mi páčili vyšportovaní ľudia, tie mohutné bicepsy a tá krásna symetria tých tiel.. to bolo to, čo ma lákalo, aj keď musím na seba priznať, že som mal obdobie, keď som mal nejakú tú pneumatiku na bruchu. Vždy sa mi páčilo byť iný, dokázať niečo, čo tu ešte nik nedokázal a dokázať hlavne sebe, že sa to dá a dokázať  zmeniť svoje telo. Na Slovensko mierila prvýkrát v histórii súťaž Men´s physique a po dohode s mojím kamarátom a osobným trénerom Petrom Strýčkom sme sa na to dali. 🙂 Výsledok bol úžasný, skončil som na 2. mieste a to ma nakoplo, aby som na sebe pracoval a zlepšoval sa aj naďalej. Ak človek začne cvičiť, je veľmi dôležité, aby mal pri sebe niekoho, kto sa do toho rozumie a aby to malo hlavu, pätu… Verte mi, výsledok môže byť skvelý.

Ako každý športovec, máš určite i ty nejaký vzor, ktorý je pre teba motiváciou. Prezraď nám niečo o svojom vzore.

Presne tak. Každý z nás má nejaký idol a ani ja nie som výnimkou. Od mala ma inšpiroval Arnold Schwarzenegger, pretože jeho silná viera v samého seba a jeho snov bola tak silná, že sa stali skutočnosťou. Dokázal maximum v tom, do čoho sa pustil, ale páči sa mi taktiež Simeon Panda, ale aj iní.

Aké sú tvoje doterajšie úspechy vo fitness?

Tak najväčším úspechom je NPC San Francisco – 2. miesto

Majstrovstvá Slovenska – 2. miesto

Mozolani Cup – 2. miesto

Diamond Cup – 4. miesto

Aké aktivity ťa okrem posilňovania napĺňajú a čo rád robievaš vo voľnom čase?

Ak sú čas a peniaze, rád cestujem, milujem spoznávať nové krajiny. Rád trénujem s klientami, pretože ma napĺňa to, keď vidím, že sú šťastní a je vidieť aj výsledky. Rád sa korčuľujem a chodievam do prírody. Samozrejme, nesmiem pozabudnúť, že milujem varenie.

Prezraď nám, ako vyzerá tvoj bežný deň?

Môj bežný deň je dosť zaujímavý. Pracujem ako kuriér, takže veľa času mi zaberie roznášanie balíkov. Po práci sa venujem klientom a neskôr sebe. Všetko záleží od toho, či mám prípravu na súťaž alebo nie. Večer si zvyknem variť, aby som na ďalší deň mal výdatné jedlo. Ak chcete dosiahnuť zmenu, je potrebné dbať na správne stravovanie.

Tento šport je taktiež spojený aj s cestovaním, aké krajiny si už doposiaľ navštívil a kde sa ti najviac páčilo?

Áno, tento šport je v tomto skvelý, lebo vďaka nemu som spoznal krajiny ako USA, Španielsko, Švédsko, Spojené arabské emiráty, Thajsko a mnoho ďalších krajín. Každá  krajina má svoje čaro, svoju kultúru, každá je niečím krásna, ale nemôžem povedať, že tá a tá je naj. Môžem prezradiť, že sa mi veľmi páčila California a taktiež Thajsko malo úžasnú atmosféru.

Aká je tvoja najobľúbenejšia partia, ktorú cvičíš?

Každá partia je špecifická, ale najobľúbenejšia je asi brucho. Veľa ľudí s ním má problém, ale ja si ho dokážem naozaj vychutnať a mávam ho skoro každý tréning. 🙂

Kuracie alebo hovädzie?

Oboje. Dokážem zjesť mesačne 25 kg kuracích pŕs, ale kombinujem to i s hovädzím.

Prezraď nám tvoje najobľúbenejšie fitness jedlo.

Je ich veľa, keďže rád varím, tak si to stále viem nejako pozmeniť a pripraviť všeličo inak. Milujem palacinky a v diéte ich veľmi nemôžem, tak si ich robievam z bielok a proteínu. Možno si poviete, že tie nebudú dobré, ale poviem vám, sú skvelé.

Na záver by si mohol niečo odkázať čitateľom nášho Manmagazínu a zároveň ti chcem poďakovať za rozhovor. Prajeme z redakcie veľa úspechov v športovej kariére.

Rád by som im odkázal, aby verili sami sebe, aby mali cieľ, lebo ten je veľmi dôležitý a vykročili do nového roku 2017 tou správnou nohou. Prajem vášmu magazínu len to najlepšie a ďakujem pekne za rozhovor.

Foto: Instagram, Facebook