Ako sa hovorí, aj na Slovensku dokážeme byť svetoví. Príkladom toho je zápas spred jedenástich rokov, vďaka ktorému má naša krajina zastúpenie medzi TOP 10 najväčšími senzáciami v dejinách futbalu…

Prestížna zahraničná stránka soccerphile.com v spolupráci s ďalšími médiami zostavila rebríček najväčších senzácií v dejinách futbalu. Buď bol niekto z poroty fanúšikom Celticu alebo to bola jednoducho naozaj taká senzácia.

Reč je, samozrejme, o zápase z 27. júla 2005, ktorý bol zaradený na ôsme miesto. Úradujúci slovenský šampión Artmedia Petržalka privítala po vydretom postupe cez kazašský Kairat Almaty jedného z najsilnejších súperov, akých mohla dostať. Škótsky Celtic totižto patril, a vlastne stále patrí, medzi pravidelných účastníkov hlavnej fázy. To, čo sa v Bratislave v ten večer dialo, netreba veľmi opisovať. Bola to jednoducho spanilá jazda slovenského tímu, ktorý rozdrvil slávneho súpera rozdielom dvoch tried 5:0! To, že v odvete prehral 4:0, nebolo podstatné, na postup to stačilo a následne sa Artmedia dostala až do skupinovej fázy, v ktorej si tiež hanbu nenarobila. Veď tretie miesto v skupine znamenalo “preradenie” do Pohára UEFA, čo sa v ére samostatnosti žiadnemu nášmu klubu nepodarilo.

No a aby sme vám neostali dlžní to, medzi aké senzácie sa tento výsledok zaradil, tak uvedieme, že v rebríčku sa ocitla výhra Alžírska nad Nemeckom na MS 1982, titul Grékov na EURE 2004, víťazstvo Severnej Kórey nad Talianskom v roku 1966 či titul Leicestru z uplynulej sezóny.

VIDEO-spomienka na slávny okamih, na ktorý budeme na Slovensku zrejme ešte dlho spomínať…

Viac športu nájdete na ŠportovýMagazín.sk >>> TU

Zdroj: soccerphile.com | Foto: YouTube