Jogu určite poznáte. Aj keď mnoho mužov uprednostňuje iné športy, sledovať ženu, ako sa naťahuje, robí mostík alebo si dáva nohu za hlavu, má v mužskej fantázii popredné miesto. No joga nemusí byť pre vás len estetickým zážitkom, zacvičte si ju spoločne s partnerkou a prebudíte si nové chute. Akrojoga vám prinesie do života hravosť a spontánnosť.

 

Zalietajte si

Akrojoga je spojenie jogy, akrobacie a thajskej masáže. Je to neustály proces dávania a prijímania. Najčastejšie sa cvičí v pároch, no môžete sa oddať aj skupinovej akrojoge a partnerov striedať.

Na Slovensku aj vo svete je ešte pomerne neznámym pojmom, ale pomaličky sa začína dostávať do povedomia. Vznikla v Spojených štátoch amerických pred viac ako desiatimi rokmi a často sa označuje aj ako spojenie jogy a tanca. Sledovať totiž akrojogové „vyčínanie“ je umeleckým zážitkom.

Akrojoga je náročná na rovnováhu, fyzickú aj mentálnu silu, čo učí človeka veriť sebe aj partnerovi. A prináša mnoho zdravotných aj psychických výhod.

Cvičí sa spravidla tak, že jeden z dvojice (väčšinou muž, no nie je to podmienka) je oporou druhému z dvojice, ktorý je v úlohe akrobata.

Six women team

Spevnite si telo aj vzťah

Akrojoga učí vzájomnej partnerskej komunikácii. Bez nej sa nikam neposuniete a jediné, čo vás bude čakať sú pády, a niektoré pekne zvysoka. Získate vedomie, že silnejší ste spolu ako každý zvlášť, a to sa odrazí aj v súkromnom živote.

Okrem toho, keďže využíva jogové asány (polohy cvičiace v joge), vedie k odstráneniu svalovej nerovnováhy, ktorá býva príčinou bolestí chrbta, hlavy atď. Spevníte si telo, a to sa teraz, pred letom, istotne hodí.

Pre slobodných

To, že nemáte partnerku, nie je žiadna tragédia. Zájdite medzi akrojogínov a nejakú vám určite požičajú. Nielenže spoznáte nových ľudí, no prebudí sa vo vás chuť zdravo riskovať a zvýši sa schopnosť koncentrácie.

Akrojoga je tréning pre telo aj dušu. Vďaka nej spoznáte svoje hranice a budete ich vedieť posúvať. Naučíte sa spoľahnúť sa na partnera a úplne mu dôverovať, pretože nič iné vám nezostane. Ak urobíte chybu, oboch vás bude bolieť. Partnerská spolupráca sa prehĺbi, rozvinie sa hravosť a potreba objavovať. A to všetko má obrovskú výhodu aj v bežnom živote!

Autor: Jana Husárová

Foto: Akrojoga.com