Na našich cestách sa môže stať všetko. A najlepšie to možno vidno z facebooku samotnej Polície Slovenskej republiky. Tá sa naposledy pochválila s incidentom,ktorý ohrozoval mnoho ľudských životov na diaľnici D1!

Minulú stredu v čase okolo 21.hodiny príslušníci Diaľničného oddelenia Krajského dopravného inšpektorátu KR PZ Bratislava zadržali kamión v protismere na diaľnici D1. Kamión Mercedes Benz s poznávacou značkou BJ jazdil v protismere, na čo upozornili občania políciu. Príslušníci polície sa snažili vozidlo zastaviť, avšak vodič kamiónu na výzvy nereagoval, a tým ohrozoval ostatných účastníkov premávky na diaľnici D1.

Policajné zložky nakoniec vozidlo zablokovali a vodiča podrobili dychovej skúške. Alexander M. (55) z okresu Bardejov nafúkal 1,90‰ alkoholu. Za toto konanie mu bolo na mieste zadržané vodičské oprávnenie a po tomto obmedzení ho polícia eskortovala na policajné oddelenie.

“Tak toto sa len tak nevidí. V prvom rade ďakujeme pohotovým občanom, ktorí nám včera nahlásili kamión v protismere na diaľnici D1 v Bratislave. Hliadka sa kamión snažila zastaviť, ale šofér nereagoval. Preto ho musela zablokovať. Vodič nafúkal 1,90 promile! 55-ročnému šoférovi hrozí trest na 2-5 rokov.”

Foto|Video: Facebook/Polícia slovenskej republiky