Hoci žijeme v 21. storočí a ľudstvo sa neustále pokúša objavovať ďaleké svety či o kontakt s mimozemskými civilizáciami, o svojej minulosti stále vieme pramálo. Je paradoxom, že vedci hovoria o tom, kedy a ako vznikla Zem a pred koľkými stovkami miliónov rokov sa pohybovali po našej planéte dinosaury, no zároveň ich (a tým aj nás) udivujú nálezy staré sotva pár tisíc rokov.

Nik nevie uspokojivo vysvetliť, prečo a ako ľudia stavali pyramídy či iné monumentálne stavby vo všetkých kútoch sveta. Netreba sa preto čudovať, že čím ďalej, tým viac ľudí verí  teóriám o mimozemšťanoch. Veď priam bije do očí to, že primitívny človek, ktorý nepoznal ani len kladku, nehovoriac o moderných prístrojoch, mal poznať rôzne zákony a budovať dokonalé stavby.

Ďalší zaujímavý nález sa podaril pre pár dňami archeológom v Číne, ktorí našli pozostatky cintorínu starého celé tisícročia. V hroboch sa nachádzal dvojciferný počet zachovalých kostier obrov. Nie, nepredstavujte si 20-metrové monštrá, ale ľudí, ktorých výška bola viac ako dva metre. To je však veľmi zvláštne, keďže v dnešnej dobe je priemerná výška ľudí v tejto oblasti pod hranicou 180 centimetrov, nehovoriac o tom, že pred takými 500 rokmi merali najvyšší ľudia 160 centimetrov a vo všeobecnosti je známe, že pred naším letopočtom ľudia jednoducho takí vysokí neboli.

Koho teda našli v hrobkách starých 5000 rokov? Sú to príslušníci nejakej neznámej civilizácie či rasy? Alebo sa jednalo len o nejaký špeciálny cintorín, kde pochovávali abnormálne vysokých ľudí?

Zdroj: ladbible.com | Foto: Twitter | Video: YouTube