Pochybil obhliadajúci lekár? Rodina zavraždenej Martiny Kušnírovej nerozumie, prečo je dátum smrti ich dcéry a nádejného zaťa na úmrtnom liste odlišný odo dňa, kedy mali byť zavraždení. 

Podľa matky nebohej malo k ich úmrtiu dôjsť v stredu 21. februára 2018. Práve vtedy so svojou dcérou telefonovala naposledy a odvtedy sa jej viac už neozvala. Ako logický argument dodáva, že Ján v garáži nabíjal autobatériu, ktorú mal vo štvrtok ráno odpojiť, avšak nikdy sa tak nestalo.

Martinina mama má vzhľadom na uvedené nezrovnalosti závažné pochybnosti k odbornosti obhliadajúceho lekára. Ten má byť podľa dostupných informácií iba odborník v oblasti patológie prednášajúci histológiu, nie však súdny lekár alebo znalec. Ak sa jej domnienka potvrdí, podľa odborníka pochybil na mieste činu i vyšetrovateľ.

„Je to presne tak, ako keby k chirurgickému prípadu bol privolaný zubný lekár, to je presne to isté. To sú skrátka veci, ktoré sa nesmú diať. Ten súdny lekár vykoná úkony, ktoré sú nenahraditeľné, začína sa prezerať miesto činu so širšieho uhla, všímame si okolie, vnútorná teplota interiéru, v akej vzdialenosti sú telá od radiátora – ktoré môžu modifikovať určenie doby smrti, aké bolo ošatenie osôb,“ vyjadril sa k prípadu súdny lekár a znalec Norbert Moravanský.

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: Facebook